کشاورزی خلخال نیازمند تحول است

اردبیل - ایرنا - فرماندار خلخال گفت: توسعه بخش کشاورزی این شهرستان مستلزم اجرای طرح های مکانیزاسیون و تبدیل روش های سنتی به صنعتی و نوین است.

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز پنجشنبه در نشستی با رییس نظام مهنسی کشاورزی خلخال افزود: حضور بیش از 300 مهندس و دانش آموخته کشاورزی در این سازمان ظرفیت بسیار خوبی برای دستیابی به اهداف طرح تحول و افزایش بهره روری تولید است.
وی بیان کرد: نظام مهندسی کشاورزی نیازمند فکرسازی ، افزایش نظارت و ارائه ایده های نو و خروج از قالب سختگیرانه و خشک در صدور مجوزهای راه اندازی واحدهای جدید کشاورزی، دامداری و باغداری می باشد.
او با اشاره به تغییرات اخیر در بحث صدور مجوز طرح های گلخانه ای شهرستان گفت: در حالی که پیش از این حداقل مساحت طرح های گلخانه ای برای دریافت مجوز احداث سه هزار متر مربع بود هم اکنون امکان صدور مجوز برای گلخانه های با مساحت 100 تا هزار متر در این منطقه فراهم شده و این امر می تواند ظرفیت تولید را افزایش دهد.
بابایی با تاکید بر لزوم ارائه ایده های نو از سوی سازمان نظام مهندسی اظهارداشت: ایده تولید پنیر پیتزا با کیفیت بالا در روستای گورنسراب توسط یکی از دامداران خوش فکر موجب افزایش قابل توجه قیمت شیر و جلب نظر بسیاری از خریداران فرآورده های دامی به سمت این روستا شده است.
او با بیان اینکه شهرک گلخانه ای خلخال بزودی راه اندازی می شود، گفت: مجوز برای حفر چاه برای تامین بخشی از آب مورد نیاز شهرک صادر شده و مابقی آب مورد نیاز نیز از محل تخصیص حقابه باغ های تغییر کاربری داده شده، فراهم خواهد شد.
زهرا ناصحی ، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خلخال نیز گفت: در حال حاضر از 330 عضو این سازمان تنها 10 درصد شاغل هستند که با توسعه بخش کشاورزی شهرستان زمینه برای ایجاد اشتغال بیشتر این افراد فراهم می شود.
خلخال در جنوب اردبیل واقع است.
7119/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال