100 درصد عملیات بیولوژیکی در حوزه های آبخیز اردبیل اجرا شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از اجرای 100 درصدی عملیات طرح های کشت گیاهی (بیولوزیکی) در حوزه های آبخیز این استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد.

به گزارش ایرنا ، شهامت هدایت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: سهم استان اردبیل برای اجرای عملیات بیولوزیکی در بخش جنگل و مرتع به مساحت پنج هزار و 966 هکتار در سال جاری در حوزه های آبخیز بوده که بطور کامل در 11 شهرستان اجرا شده است.
وی بیان کرد: این طرح ها شامل نهال کاری ، کپه کاری، بذرپاشی، حفاظت ،قرق و کنتور فارو بوده که با غرس 53 هزار و 275 اصله نهال از گونه های بادام، سنجد، گل محمدی ،گردو، صنوبر ،فندق ، ازگیل و به وحشی به مساحت بیش از 87 هکتار در بخش جنگل و بذر پاشی در مساحت هزار و 132 هکتار از نوع آگرو پیرون ، فستوکا ، یونجه ،اسپرس ، شبدر ، بروموس و ماشک ، حفاظت و قرق به مساخت سه هزار و 815 هکتار ، کپه کاری در مساحت 824 هکتار و کنتور فار و 104 هکتار در بخش مرتع با اعتباری بیش از 950 میلیون تومان اجرا شده است.
او هدف از اجرای طرح های بیولوژیکی را ارتقا و بهبود پوشش گیاهی ، افزایش ظرفیت تولید علوفه، کاهش فرسایش خاک، تقویت سفره های آب زیر زمینی ، جلوگیری از روان آب ها و کنترل سیلاب عنوان کرد.
استان اردبیل یک میلیون و 50 هکتار مرتع ییلاقی، قشلاقی و میان بند و 65 هزار هکتار جنگل دارد.
7110/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال