امام جمعه اردبیل:

ایمان و روحیه شهادت طلبی سلاح اصلی ایرانیان است

اردبیل - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: قدرت ایران اسلامی فقط تجهیزات نبوده بلکه ایمان ، اعتقاد و روحیه شهادت طلبی سلاح اصلی ماست.

به گزارش ایرنا ، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های نماز جمعه اردبیل با اشاره به افتتاح خط تولید انبوه جت جنگنده های ایرانی آن را یک حرکت علمی فوق العاده برشمرد و افزود: این حرکت نباید ساده انگاشته شود، ایران 10 سال بر روی قطعات حساس این هواپیما کارکرده و در نهایت یک هواپیمای جنگی تمام ایرانی اختراع و به تولید انبوه رسید.
وی بیان کرد: ایران در منطقه تنها کشوری است که به این تکنولوژی بسیار حساس دست یافته و سایه دسترسی به آن مثل کابوس بر سر دشمنان سنگینی می کند.
او اظهار داشت: خدمت علمی جمهوری اسلامی به کشور در مدت 40 سال از هزاران سال قبل بالاتر بوده و حرکت علمی فوق بخشی از موفقیت های علمی جمهوری اسلامی در طول این سال هاست.
خطیب جمعه اردبیل همچنین با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا گفت: ترامپ چند ماه غرید که برای ایران در 13 آبان تحریم درست می کنم اما این تحریم مثل مشک سوراخ درآمد.
آیت الله عاملی اضافه کرد: آمریکا دارای یک ظاهر و یک باطن است، در ظاهر هیاهو می کند اما باطنش همان است که رییس جمهوری گفت که در سفر نیویورک رهبران چهار کشور بزرگ برای مذاکره با رییس جمهوری آمریکا واسطه شدند.
وی اظهار داشت: کاری هم که آنها می کنند کار جدیدی نیست، جنگ روانی است در حالی که ایران قابلیت عظیم ایستادگی دارد، ایران قابلیت عظیمی دارد و با هیاهوی ترامپ زمین نمی خورد.
امام جمعه اردبیل همچنین با بیان اینکه بالا رفتن قیمت محصولات پتروشیمی مخصوصا مواد بطری های پلاستیکی باعث تعدیل نیروی چند کارخانه در استان اردبیل شده افزود: پتروشیمی ها که خوراکشان از خود کشور بوده و صادرت آنها نیز تحت نظارت دولت است به چه دلیلی قیمت محصولاتشان را چندین برابر کرده اند.
6016/7119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال