کشاورزان و دامداران هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند

اردبیل - ایرنا - مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از کشاورزان و دامداران این استان خواست هشدارهای اخیر سازمان هواشناسی را جدی بگیرند.

جاوید صحرایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دامداران می بایست به دلیل طغیان آب رودخانه ها از چرای دام در مسیر سیل ها پرهیز و از غذا دهی به دام ها در مزارع و فضاهای باز پرهیز کنند.
وی به باغداران نیز توصیه کرد از انجام عملیات محلول پاشی و سم پاشی به دلیل وقوع بارش های پاییزه خودداری کرده و به تنظیم دما و تهویه واحدهای گلخانه ای توجه کنند.
صحرایی از کشاورزان خواست اقدام به اضافه کردن ضد یخ به رادیاتور ماشین آلات کشاورزی و ادوات و ماشین آلات کشاورزی را در محل مسقف نگهداری کنند.
وی به زنبور داران استان نیز توصیه کرد از کندوها درم قابل بارش ها ، کاهش دما و وزش بادهای سرد پاییزه محافظت بکنند و از هم اکنون برنامه ریزی کنند تا زنبورهای عسل را از مناطق ییلاقی به مناطق قشلاقی انتقال دهند.
او اظهار داشت: چغندرکاران استان با هماهنگی چغندرکاران برای برداشت محصول خود اقدام و انباشت محصول را پس از برداشت در مزرعه خودداری کنند.
وی همچنین با اشاره به موضوع مهم پیش آگاهی برای مقابله بموقع با مخاطرات احتمالی محیط و طبیعت از کشاورزان خواست عملیات ذخیره سازی طروبت در اراضی آیش دیم با استفاده از گاوآهن قلمی را به پایان رسانده و با پخش کود دامی در اراضی کشاورزی و آماده سازی بستر کاشت زراعت پاییزه به توصیه ها و راهنمایی های کارشناسان ترویج نیز توجه کنند.
6018/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال