اورژانس اردبیل 40 هزار فقره ماموریت انجام داد

اردبیل - ایرنا - مدیر فوریت های پزشکی اورژانس استان اردبیل از ارائه 40 هزار فقره ماموریت اورژانسی به شهروندان این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، فرهاد غیبتی روز پنجشنبه در آیین راه اندازی دومین اتوبوس اورژانس استان اردبیل در پارس آباد گفت: این ماموریت های اورژانسی برای امداد رسانی به بیماران و مصدومان حوادث بود.
معاون عمرانی فرماندار پارس آباد نیز در این مراسم از استقرار یک دستگاه اتوبوس اورژانس به ارزش 30 میلیارد ریال با 13 تخت و 20 نفر ظرفیت بیمار بری خبر داد و گفت: در سال های اخیر به دلیل ترافیک بالای وسایط نقلیه ، درصد بالایی از تصادفات استان اردبیل در جاده های شمالی منتهی به شهرستان پارس آباد اتفاق افتاده است.
یاسر ندایی افزود: تجهیز امکانات امدادی مطالبه مردم بود و امیدواریم با استقرار این تجهیزات سرعت امداد رسانی افزایش مطلوبی داشته باشد.
دکتر جعفرپور ، مدیر شبکه بهداشت و درمان پارس آباد هم گفت: به دلیل بروز حوادث متعدد در جاده های شمالی استان اردبیل ، خدمت رسانی و سرعت دسترسی در امداد رسانی باید یبشتر مورد توجه قرار بگیرد.
او افزود: قرار است آشیانه و مرکز استقرار این اتوبوس در حوالی پلیس راه سربند شهر اسلام آباد قرار بگیرد.
او اظهار داشت: هم اکنون شهرستان پارس آباد با 15 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس اورژانس و بالگرد مستقر در استان از سطح خوبی برای پوشش حوادث احتمالی و امدادرسانی پیش از بیمارستانی برخوردار است.
جاده های مشگین شهر - اردبیل و پارس آباد - اردبیل در شمال استان اردبیل از جاده های پرتردد استان اردبیل هستند.
بر اساس اعلام فرماندهی پلیس راه استان اردبیل، بیش از 60 درصد از تلفات فوتی تصادفات رانندگی این استان مربوط به راه های ارتباطی شهرستان مشگین شهر است.
واژگونی خودروها بیشترین فراوانی در تصادفات فوتی و تخطی از سرعت مطمئنه هم بیشترین علت تصادفات جاده ای در استان اردبیل اعلام شده است.
6018/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال