30 هزار تن گوشت قرمز در اردبیل تولید می شود

اردبیل - ایرنا - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از پیش بینی تولید بیش از 30 هزار تن گوشت قرمز در این استان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش ایرنا ، نوبخت اژدری روز یکشنبه در جلسه ارزیابی محصولات دامی افزود: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید میزان تولید انواع محصولات دامی در استان افزایش یافته به گونه ای که میزان تولید گوشت قرمز از 28 هزار و 400 تن در سال 93 به 30 هزار و 300 تن در سال جاری می رسد.
وی اظهار داشت: در زمینه تولید شیر خام نیز وضعیت مطلوب شده و از 222 هزار تن در سال 93 به 278 هزار تن در سال جاری افزایش یافته است.
اژدری افزود: مقایسه آماری میزان تولید گوشت مرغ نیز نشان می دهد که افزایش چشمگیری در افزایش این محصول دامی نیز در پنج سال گذشته حاصل شده و میزان تولید این فرآورده دامی در سال 93 از 34 هزار تن به 44 هزار تن در سال جاری افزایش یافته است.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: اردبیل یکی از قطب های مهم تولید عسل در کشور است و پیش بینی می شود امسال 6.5 هزار تن عسل تولید شود.
او ثبت جهانی عسل سبلان ، توزیع 390 تن شکر ، اجرای کد شناسه 16 رقمی زنبورستان ها ، آمارگیری سالانه ، اجرای دوره های آموزشی تخصصی تولید ژله رویال و ارائه تسهیلات بانکی به زنبورداران را از اقدامات حمایتی جهاد کشاورزی استان ذکر کرد.
استان اردبیل با بیش از پنج میلیون واحد دامی و مراکز تولید همچون مراکز متعدد پرورش دام و طیور ، وجود 2 مجتمع عظیم کشت و صنعت و دامپروری مغان ، کارخانه های متعدد خوراک دام و طیور ، سه باب کشتارگاه صنعتی دام و پنج باب کشتارگاه صنعتی طیور یکی از استان های مهم این بخش در رشد اقتصادی کشور است.
در این استان 375 واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت 6 میلیون و200 هزار قطعه ، 33 واحد مرغ مادر با ظرفیت یک میلیون و 540 هزار قطعه و 28 واحد مرغ تخم گذار با ظرفیت 687 هزار قطعه فعال می باشد.
6018/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال