امام جمعه اردبیل:

ایرانیان توان علمی خود را به رخ آمریکا کشیدند

اردبیل - ایرنا - امام جمعه اردبیل گفت: فناوران ایرانی با رونمایی از قوی‌ترین هواپیمای جنگنده کشور در دوران محاصره توان علمی خود را در حد اعلا به رخ آمریکا کشیدند.

به گزارش ایرنا ، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه ‌های نماز جمعه اردبیل افزود: ساخت این جنگنده با توانایی‌ های ویژه در دوره محاصره بیانگر توان علمی بالا و دلیل بر حرکت علمی پرشتاب و پر قدرت کشور است.
وی اظهار داشت: این حرکت نشان می دهد اراده و اعتماد به نفس ملت ایران تحریم ها را خنثی می کند.
امام جمعه اردبیل بیان کرد: اگر آمریکا می خواهد نتیجه تحریم را ببیند، به این جنگنده ایران نگاه کند و درس عبرت بگیرد.
وی با گرامیداشت هفته دولت و تجلیل از شهیدان رجایی و باهنر گفت: ما انسان های بزرگ و هزینه های سنگینی در برابر استقلال و حاکمیت ملی خود تقدیم کشور عزیزمان ایران کرده ایم که 220 هزار شهید جنگ تحمیلی و انسان‌ ها و شخصیت‌ های بزرگ علمی و معنوی و سیاسی از آن جمله است.
وی ادامه داد: ملت بزرگ ما سال ‌هاست که در شدیدترین حصار اقتصادی قرار گرفته و این نیز بخشی از هزینه ای است که ملت ما در مسیر اهداف آرمانی پرداخت می ‌کند و ما به آمریکا ثابت خواهیم کرد که یک کشور مستقل در زمان معاصر امکان حیات سیاسی دارد.
عاملی در بخش دیگری از خطبه ها افزود: راهبرد آمریکا در برابر ایران در دولت ترامپ، فشار کوتاه مدت خرد کننده با استفاده از تمام امکانات است و آنها می گویند فشار میان مدت یا بلندمدت در برابر ایران جواب نمی ‌دهد چون با تجربیاتی که دارند به تدریج خودشان را با تحریم وفق می‌ دهند.
وی ادامه داد: از این رو تحلیل گران می‌گویند اگر ایران بتواند در برابر تحریم‌ های فعلی دوام بیاورد و آن را بلند مدت کند، پیروز خواهد شد و بازی را خواهد برد و اگر در این برهه ملت ما به مقاومت خود ادامه دهد و مدیران عرضه بیشتری نشان دهند بطور قطع آنها مغلوب می‌شوند.
عاملی افزود: ابزار اصلی آنها در این فشار کوتاه مدت، جنگ روانی است و در روزهای اخیر گروه اقدام ویژه علیه ایران تاسیس کرده اند و بشدت تبلیغ می‌کنند که بعد از تاسیس این گروه شرایط ایران وخیم می‌شود در حالی که اقدام ویژه‌ ای نمانده که آنها انجام ندهند و ترکش آنها خالی است.
امام جمعه اردبیل در ادامه سخنانش درباره تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران گفت: دولت باید در پرداخت وجه گندم خریداری شده تسریع کرده و مسئولان استانی هم موضوع را با جدیت تمام پیگیری نمایند.
عاملی با اشاره به لزوم توجه به مساله گردشگری در استان اردبیل گفت: سرمایه‌ گذاری در صنعت توریسم استان ضروری است چرا که بازدهی بسیار خوبی خواهد داشت.
وی بیان کرد: سرمایه‌ گذارانی که برای احداث مراکز رفاهی و تفریحی به استان می‌آیند نباید اذیت شوند.
7110/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال