تردد مسافران از گمرک بیله سوار مغان 36 درصد افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: روزانه 3 هزار تن از مرز بیله سوار مغان تردد می کنند و امسال این تردد نسبت به مدت مشابه سال قبل 36 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا ، علی نواداد روز چهارشنبه در بازدید از گمرگ و پایانه مرزی بیله سوار مغان افزود: با شبانه روزی شدن فعالیت گمرک امسال تردد مسافران که اکثر آنها را اتباع جمهوری آذربایجان تشکیل می دهد، افزایش قابل توجهی یافته است.
وی بیان کرد: میزان ترد وسایط نقلیه از پایانه مرزی بیله سوار نیز در سه ماه امسال 21 هزار خودرو بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.
نواداد با اشاره به ساماندهی مسافران آذری در پایانه مرزی بیله سوار افزود: این اقدام در کنار کاهش چشمگیر ناهنجاری ها و مشکلات، رضایتمندی مسافران خارجی را بدنبال داشته و با برنامه ریزی های انجام شده ارائه خدمات به گردشگران جمهوری آذربایجان در این گمرک تسهیل می شود.
وی عنوان کرد: توسعه فاز دوم پایانه مرزی بیله سوار در 6 هکتار و با اعتبار 160 میلیارد ریال در حال تکمیل بوده و با افتتاح آن اشتغال زایی و تسریع در امور مسافران و تجار در این بخش هموار خواهد شد.
بیله سوار مغان در 165 کیلومتری شمال اردبیل واقع است، تنها گمرک بین المللی فعال استان اردبیل در این شهرستان واقع است .
3006/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال