اردبیل میزبان مسابقات زورخانه دانشجویی شد

اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان اردبیل گفت: نخستین جشنواره فرهنگی و هنری در قالب کشتی پهلوانی زورخانه ای داخل گود دانشگاه جامع علمی و کاربردی 24 و 25 تیر ماه در اردبیل برگزار می شود.

داریوش لطیفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این جشنواره دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی 23 استان در چهار مهارت از قبیل مهارت های فردی ، پرتاب سنگ ،کباده ، چرخ تیز و میل بازی شرکت خواهند داشت.
وی اظهار داشت: این مسابقات با حضور 200 ورزشکار در 2 قسمت کشتی پهلوانی در سالن فوتسال دانشگاه محقق اردبیلی و مهارت های فردی در سالن زورخانه ای علی ابن ابیطالب اردبیل برگزار می شود.
وی با اشاره به برنامه های جانبی این مسابقات افزود: شعر ، متن ادبی ، دلنوشته ، مجسمه سازی ، عروسک سازی ، نگار گری ، حجم سازی ، نوشت افزار ، انیمیشن و بازی های کامپیوتری ، فیلم ، عکس ، نقاشی ، خوشنویسی و نقاشی خط از جمله برنامه های جانبی این مسابقات است.
لطیفی هدف از برگزاری این جشنواره فرهنگی هنری را شناساندن قابلیت ها و ظرفیت های فرهنگی ، ورزشی دانشجویان دانشگاه علمی و کاربردی و تقویت روحیه آنها ذکر کرد.
وی با اشاره به ساختمان در دست احداث دانشگاه جامع علمی و کاربردی اردبیل گفت: ایجاد سالن زورخانه ای در این ساختمان پیش بینی شده است.
پنج هزار و 500 دانشجو در مراکز دانشگاهی علمی - کاربردی استان اردبیل مشغول تحصیل هستند.
7110/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال