چهاربانده کردن جاده پارس آباد-اردبیل تصادفات را کاهش می دهد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل نگهداری راه و ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: چهاربانده کردن جاده پارس آباد - اردبیل سبب رونق استان و کاهش چشمگیر آمار حوادث و تلفات جاده ای در منطقه می شود.

به گزارش ایرنا، رضا اکبری روز پنجشنبه در بازدید از طرح چهاربانده کردن پارس آباد - سربند به اردبیل، افزود: توسعه، ایمن سازی و حذف نقاط حادثه خیز جاده ها از سیاست ها و برنامه های مهم دولت تدبیر و امید است.
وی به ضرورت توسعه متوازن و توزیع امکانات و تجهیزات جاده ای و اعتبارات بر اساس شاخص های فنی تاکید کرد و نسبت به پیگیری موانع ارتقای راههای روستایی ، فرعی و اصلی شهرستان پارس آباد با توجه به ترانزیتی بودن و بار سنگین ترافیک در این جاده تاکید کرد.
فرماندار شهرستان پارس آباد نیز با اشاره به اینکه توسعه کشاورزی و اقتصادی و عمرانی استان تا حدود زیادی به چهار بانده کردن مسیر پارس آباد - اردبیل گره خورده، گفت: با بهره برداری از طرح ملی پایاب سد خدا آفرین و به تبع آن افزایش تولیدات کشاورزی شهرستان به بیش از 2 میلیون تن در سال بر اهمیت موضوع افزوده خواهد شد.
علی علایی با اشاره به ترازیتی بودن جاده های شهرستان و تردد پرشمار انواع کامیون و وسایط نقلیه سبک و سنگین اتباع جمهوری آذربایجان در این جاده افزود: متاسفانه گزارش های پلیس راه استان از اتفاق افتادن بیش از 70 درصد تصادفات جاده ای منجر به فوت در جاده های منتهی به شهرستان پارس آباد حکایت دارد.
وی ادامه داد: این امر باعث گردیده طرح چهاربانده کردن این جاده به اولویت اول شهرستان تبدیل شود که امیدواریم با توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی و تخصیص اعتبارات ملی مورد نیاز این مطالبه مهم مردم شریف شهرستان و شمال کشور هر چه سریع تر محقق شود.
به گزارش ایرنا، مدیرکل راه و شهرسازی و معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل، مدیرکل نگهداری راه و ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور را در این بازدید همراهی می کردند.
شهرستان مرزی پارس آباد مغان در 220کیلومتری شمال اردبیل و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال