ییلاق زره مور میزبان جشنواره عشایر اردبیل شد

اردبیل - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل امور عشایری استان اردبیل گفت: ییلاق زره مور خلخال از توابع بخش مرکزی این شهرستان 29 تیر امسال میزبان جشنواره توانمندی ها و قابلیت های عشایر این استان است.

به گزارش ایرنا ، داور داوردان روز پنجشنبه در جلسه ستاد هماهنگی برگزاری دومین جشنواره معرفی تولیدات ، توانمندی ها و قابلیت ها عشایر خلخال افزود: این جشنواره با حضور عشایر مناطق مختلف استان به میزبانی خلخال و میهمانانی از سراسر میهن اسلامی برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: برنامه های مختلفی از جمله برپایی نمایشگاه صنایع دستی ، پخت غذاهای بومی و محلی ، معرفی تولیدات دامی عشایر ، اجرای موسیقی سنتی ، برگزاری مسابقات تیراندازی به اهداف پروازی ، بازی های بومی و محلی و برای نخستین بار غرفه عکاسی و چاپ عکس در محل برگزاری جشنواره تدارک دیده شده است.
فرماندار خلخال نیز در این جلسه با اعلام آمادگی برای همکاری در برگزاری جشنواره توانمندی عشایر گفت: امکانات این شهرستان برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره بکار گرفته شده و مسئولان اجرایی عضو کمیته های هفت گانه برگزاری جشنواره نیز در این کار مشارکت خواهند داشت.
فریدون بابایی افزود: برای رفاه حال میهمانان و مردم و دسترسی آسان به محل برگزاری جشنواره رگلاژ مرمت و تسطیح سطح راه ارتباطی ییلاق زره مود در دستور کار اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خلخال قرار گرفته است.
رییس ستاد برگزاری جشنواره عشایر خلخال همچنین با اشاره با استقبال گرم مردم از جشنواره های قبلی برگزار شده در این شهرستان گفت: جامعه نیازمند برگزاری چنین برنامه هایی برای افزایش روحیه نشاط و شادابی در بین مردم بوده و فرمانداری برای اجرای چند جشنواره با عناوین مختلف در طول سال برای رسیدن به اهداف نشاط اجتماعی برنامه ریزی می کند.
وی با اشاره به برگزاری دهمین دوره همایش صعود سراسری و خانوادگی به قله آق داغ خلخال و دومین قله مرتفع استان اردبیل در روز جمعه 15 تیرماه از دوستداران ورزش مفرح کوهنوردی و طبیعت گردی برای شرکت در این برنامه ورزشی دعوت کرد.
استان اردبیل که از 2 ایل بزرگ شاهسون و قره داغ تشکیل شده دارای 15 هزار و 192 خانوار و 80 هزار نفر جمعیت می باشد. این عشایر در 572 قشلاق و هفت زیست بوم ، 51 سامانه ، 45 طایفه و یک هزار و 527 اوبه مشغول گذران زندگی هستند.
7119/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال