هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

به جا مانده از مراسم تجلیل انصاری فرد

نشریه اینترنتی 'ناظر ورزش' منتشره در اردبیل روزیکشنبه در مطلبی با عنوان 'به جا مانده از مراسم تجلیل انصاری فرد' چگونگی اجرای این برنامه را مورد انتقاد قرار داد.

'تجلیل از کریم انصاری فرد پس از بازگشت از جام جهانی فوتبال در زادگاهش کاری مثبت ، دلگرم کننده و قابل قبول بود.
کریم بازیکنی متواضع و بدون حاشیه است، از آن زمانی که فعالیت فوتبالی خود را در اینترکمپوس اردبیل آغاز کرد تا به امروز همیشه سعی نموده به دور از هیاهوی های کاذب فوتبال و جو سازی های معمولی زندگی بکند و فقط به فوتبال فکر نماید.
نتیجه اتخاذ چنین روشی را نیز به خوبی و به طور کامل لمس کرده و پیشرفت در فوتبال و رسیدن به قله افتخار را پله به پله طی کرده و بازوبند پرافتخار کاپیتانی تیم ملی را نیز بر بازوی خود بسته است.
حق طبیعی چنین بازیکن بزرگی بود که در شهری که وابستگی های زیادی به آن داشته و آن را دوست دارد از سوی مردم و مسئولان مورد تجلیل و قدردانی قرار گیرد و باید از کسانی که زمینه انجام این کار را فراهم کردند قدردانی شود.
باید از محبت و عنایت امام جمعه محترم اردبیل و رییس شورای فرهنگ عمومی استان نیز به نیکی یاد شود که در بعد از ظهر اولین روز حضور کریم در اردبیل در جلسه شورا فرزند برومند اردبیل را مورد تقدیر قرار داد.
انصاری فرد بدون هماهنگی های قبلی با مسئولان به اردبیل مسافرت کرد و چنانچه روایت می کنند اگر برخورد اتفاقی مدیرکل ورزش و جوانان با وی در فرودگاه پیش نمی آمد شاید چنین مراسمی ترتیب نمی یافت.
در تجلیل اداره کل ورزش و جوانان که در محل سالن شهید آسمانی برگزار شد مشاهده تصویر حاضرین در جایگاه سوالی را در ذهن برخی از علاقه مندان به فوتبال ایجاد کرد، اینکه جایگاه کسانی که در پرورش استعداد انصاری فرد نقش داشتند و به عنوان مربیان اولیه وی در شکوفایی توانایی هایش موثر بودند در این مراسم چه بود؟
چرا نباید مربیان زحمتکش کریم در جایگاه در کنار وی قرار نگیرند؟ فرماندار و دیگر عزیزان را به حد کافی در چنین مراسم در جایگاه و در حال دست زدن و خنده بر لب ها زیاد دیده ایم ، حضور مربیان کریم در جایگاه و بوسه زدن آنها بر پیشانی شاگرد خلف شان واجب تر و ضروری تر از کسانی بود که شاید برای اولین بار ورزشگاه شهید آسمانی را می دیدند.
خلاصه چاره ای نیست رضایت این مسئول و آن عزیز را باید به دست آورد ، رضایت آنها واجب تر و ضروری تر از حضور یک مربی در جایگاه است، جایگاه چنین مراسمی جایگاه بزرگان و مسئولان ورزشی و غیر ورزشی است، مربی جایگاهش در مستطیل سبز و زیر آفتاب سوزان است، هر کس باید در جایگاه خودش قرار بگیرد و انتظار بیش از حد نداشته باشد.
خوب شد قهر نکردند
انتشار تصاویر رییس هیات فوتبال استان در حال تقدیم هدیه به کریم انصاری فرد در فضای مجازی، دوستداران فوتبال و طرفداران هیات را خوشحال کرد و از اینکه در این جلسه از قهر و عتاب و گلایه خبری نبوده جای بسی خوشحالی است.
کریم مطمئنا با رییس آشنایی قبلی نداشته و زحمت معرفی اش را حتما مدیر کل جوان و حامی فوتبال و هیات استان بر عهده گرفته است. این قبیل حمایت ها و آشنا نمودن ها در آینده ای نزدیک تاثیرات مثبت و سازنده اش را در فوتبال نشان خواهد داد.
حمایت های مدیر از هیات فوتبال استان و رسیدن این رشته ورزشی به جایگاه اصلی اش حقانیت تشکیلات فوتبال در 6 سال گذشته را نشان داده و خط قرمزی بر موضعگیری مدیران قبلی خواهد کشید.

**عکس های یادگاری
برخی از عزیزان که چندان دل خوشی از فوتبال ندارند و تاکنون قدمی در راه اعتلای آن در منطقه برنداشته اند از ثبت عکس های یادگاری با ملی پوش فوتبال با سرعتی چشم نواز از فوتبالی ها سبقت گرفتند، عکس های یادگاری ممکن است در سال های پیش رو و در مناسبت های مختلف برای آنها چاره ساز گردد و به عنوان رزومه ای در ارتباط با عشق و علاقه به فوتبال و ورزش کمک حالشان گردد.
چنین پیش بینی ها و اقدامات دیگر نخ نما شده اند، در کنار کریم انصاری فرد و یا هر چهره فوتبالی دیگر عکس گرفتن و به به گفتن و خود را حامی و طرفدار فوتبال قلمداد کردن نمی تواند مشکلی از هزاران مشکل موجود در فوتبال ما را برطرف بکند.
آنهایی که برای در حضور در مراسم تجلیل یک فوتبالیست وقت گذاشتند باید در عمل به فریاد فوتبال این منطقه برسند، از موقعیت، مقام و جایگاه خود فریادرس فوتبال باشند تا امکان تحویل دهها کریم انصاری فرد در آینده به فوتبال این کشور را فراهم نمایند.
مسلما جامعه ورزش و فوتبال در هر اقدام خود در آینده عملکرد افراد را ملاک قضاوت قرار خواهند داد و عکس با قهرمانان و لبخند زدن در کنار آنها یار و مددکار هیچ کس نخواهد شد'.
6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال