612 کیلو مواد مخدر در اردبیل کشف و ضبط شد

اردبیل - ایرنا - فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: ماموران مبارزه با مواد مخدر استان در بهار امسال با متلاشی کردن 13 باند تهیه و تولید مواد مخدر 612 کیلوگرم انواع مواد افیونی کشف و ضبط کردند.

به گزارش ایرنا ، پایگاه خبری پلیس اردبیل روز جمعه به نقل از سردار حسین عبدی افزود: این مقدار مواد مخدر کشف شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 112 درصد افزایش داشته است.
عبدی اضافه کرد: در این مدت 2 هزار و 161 سوداگر مرگ و معتاد دستگیر ، جمع آوری و 140 دستگاه خودروی قاچاقچیان نیز توقیف شده است.
وی بیان کرد: مواد مخدر بسترساز و تسهیل کننده وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی بوده و دشمن با تبلیغ و ترویج آن، انحطاط جوانان و تزلزل در کانون خانواده را با جدیت پیگیری می کند.
وی با بیان اینکه اعتیاد به مصداق زلزله ای ویرانگر بنیان خانواده را از هم می پاشد؛ افزود: باید با احساس مسئولیت جمعی و مشارکت همگانی در مسیر پیشگیری، درمان، صیانت، توانمندی و مقابله با مواد مخدر و اعتیاد گام برداشته و رویکردی با محوریت توسعه برنامه های فرهنگی و آموزشی اتخاذ و اجرایی کرد.
فرمانده انتظامی استان اردبیل، ضرورت تحکیم روابط عاطفی در کانون خانواده و آموزش مهارت های زندگی و مقابله ای را مورد تاکید قرار داد و گفت: بخش عمده ای از آسیب ها و خطرات مواد مخدر با ارائه راهکارهای افزایش صمیمیت و محبت در خانواده، افزایش توانمندی در حوزه دوست یابی، آموزش مهارت های زندگی و مقابله ای و پر کردن هدفمند اوقات فراغت جوانان و نوجوانان قابل کنترل و پیشگیری است.
استان اردبیل در زمینه مواد مخدر منطقه ای نسبتا پاک می باشد.
6016/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال