امام جمعه اردبیل:

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است

اردبیل - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر و بر هم زدن پیمان های رسمی و بین المللی است، حتی اگر به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسیده و به قطعنامه تبدیل شده باشد.

به گزارش ایرنا ، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های نماز جمعه اردبیل افزود: ایران در مذاکره با 1+5 چون به آمریکا اعتماد نداشت، برجام را به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رساند ولی این موجود افسار گسیخته و هتاک و سرمست از قدرت، آن را نیز برهم زد.
وی ادامه داد: ایران اسلامی قدم بزرگی برای صلح جهانی برداشته است، از آمریکا که با این اقدام خطیر مخالفت می کند باید پرسید آیا صلح جایگزین ندارد؟ جایگزین صلح جز ظلم و جنایت و خون ریزی و تباهی نسل ها چیز دیگری نیست.
خطیب جمعه اردبیل اضافه کرد: مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا طرحی را تصویب کرد که در آن ایران را به نقض حقوق بشر متهم می کند، این طرح موسوم به قانون مسئولیت پذیری ایران در زمینه حقوق بشر است، چگونه است که این مسئولیت پذیری فقط برای ماست و آمریکا و ائتلاف آمریکایی با تمام جنایت ها مسئولیت و پاسخگویی ندارد.
آیت الله عاملی ادامه داد: آمریکا براحتی هزاران انسان را می کشد، براحتی قوانین بین المللی را زیرپا می گذارد، براحتی از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج می شود، براحتی سازمان ملل را دور می زند، براحتی بدون اجازه از شورای امنیت سازمان ملل دخالت نظامی می کند، براحتی از تروریست های داعش، وهابی و سلفی حمایت می کند، براحتی دولت های مشروع را ساقط می کند و تازه اسم ایران را سرکش و محور شرارت نام می نهد و الحق که آقای ظریف به حق و بجا اسم دولت آمریکا را یاغی گذاشت.
وی اظهار داشت: آمریکا عمدا این کارها را انجام می دهد تا بگوید کار دنیا تمام شده و فرمانده کره زمین از این به بعد ما هستیم و امثال سازمان ملل شکل بی محتوا است که باید دربست در اختیار منویات آمریکا قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل همچنین از اهالی استان خواست در مصرف برق نهایت دقت و صرفه جویی و احتیاط را داشته باشند.
به گفته وی، ممکن است در اثر اسراف برق منطقه ای قطع و ضرر جانی یا مالی به کسی وارد گردد و ما مسئول باشیم، از اهالی، معلمان و مربیان می خواهم حساسیت در مصرف برق را به یک فرهنگ ماندگار تبدیل و دانش آموزان، فرزندان و خانواده ها را در مصرف انرژی به طور عام چنان تربیت نمایند که آنها خودشان را بزرگ امانت داران و بزرگ نگهبانان این عرصه بدانند.
رییس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل همچنین به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب نیز اظهار داشت: کشور ما یک کشور خشک و نیمه خشک است و اگر مصرف آب توسط دولت و ملت مدیریت نشود، ایران به کشوری کاملا خشک تبدیل می شود.
او افزود: با سرمایه گذاری عظیم دولت، کانال فاضلاب به بخش بزرگی از مناطق شهری رسیده ولی بعضی از خانواده ها از اتصال به این شبکه استقبال نمی کنند، این هم موجب هدر رفت سرمایه است و هم هدر رفت آب و موجب آلودگی آب های زیرزمینی و صدمه به محیط زیست می باشد.
خطیب جمعه اردبیل اظهار داشت: 90 درصد اسراف آب در بخش کشاورزی و در آبیاری سنتی است، امروز هر کشاورزی که آبیاری سنتی را تبدیل به قطره ای، بارانی و مکانیزه نکند، بدون شک شریک گناه و معصیت می شود چون شریک اسراف می شود و اسراف گناه کبیره است.
وی افزود: با آبیاری سنتی هم محصول کم تر است و هم بحران خاک به سراغ ما می آید، امروز در شمال استان در اثر آبیاری غرقابی، میکروارگانیزم خاک از بین رفته است.
امام جمعه اردبیل همچنین بمناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: اگر کسی از فروش یا توزیع این بلای خانمان سوز اطلاع داشته باشد اما اطلاع ندهد، شریک جرم است و ممکن است در قیامت و پای حساب در پرونده اش جرم شرکت در قتل نفس داشته باشد.
6130/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال