فاصله اردبیل - تهران از مسیر نیر 90 کیلومتر کم می شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با تکمیل جاده کریق – آرموداق در شهرستان های نیر و میانه مسافت اردبیل تا تهران 90 کیلومتر کاهش می یابد.

به گزارش ایرنا ، محبوب حیدری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: راه روستایی کریق به آرموداق بین 2 استان اردبیل و آذربایجان شرقی واقع شده و یکی از جاده های مهم ارتباطی این استان برای دسترسی سریع و آسان به مرکز کشور محسوب شده و تکمیل آن در دستور کار است.
وی با بیان اینکه طول این مسیر روستایی از سه راهی روستای کورعباسلوی نیر تا میانه 20 کیلومتر است، بیان کرد: از این میزان هشت کیلومتر در حوزه استحفاظی استان اردبیل و 12 کیلومتر در حوزه آذربایجان شرقی واقع شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل درباره عملیات احداث و روند اجرایی این جاده ارتباطی افزود: اجرای این جاده از سال 95 آغاز شده و در سال های 95 و 96 در مرحله اول چهار کیلومتر بهسازی و 2.5 کیلومتر آسفالت ریزی لایه اول صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه مرحله دوم این مسیر نیز به طول چهار کیلومتر از ابتدای سال جاری عملیاتی شده و در حال اجرا است، ادامه داد: این طرح به دلیل کاهش قابل توجه مسافت مرکز استان تا تهران و نیز برخورداری از ایمنی زیاد به جهت نبود تونل و شیب های تند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
حیدری تکمیل شبکه راه های کشوری ، تسهیل ارتباط راه های مواصلاتی استان با استان های همجوار ، رشد و شکوفایی اقتصادی و تجاری منطقه و دسترسی سریع به مرکز کشور را از اهداف اجرای این طرح برشمرد.
وی بیان کرد: با توجه به حساسیت و اهمیت این طرح در استان و با مساعدت های لازم از سوی مسئولان کشوری، امید است بودجه و اعتبارات لازم برای تکمیل این مسیر تخصیص یابد.
پر اساس آمارهای موجود در چهار سال اخیر بیش از 107 کیلومتر راه اصلی و فرعی جدید در استان اردبیل احداث شده است.
7110/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال