آذرخش 62 راس گوسفند را در خلخال تلف کرد

اردبیل - ایرنا - آذرخش موجب تلف شدن 62 راس گوسفند در روستای کلستان علیای خلخال شده و بیش از یک میلیارد ریال به دامداران این روستا خسارت زد.

به گزارش ایرنا ، گله گوسفندان روستای کلستان علیا از توابع بخش مرکزی خلخال بامداد چهارشنبه در حال چرا در منطقه ورگه دره این روستا بود که تعدادی از آنها در اثر برخورد آذرخش تلف شدند.
به گفته صاحبان این گوسفندان ، احشام تلف شده شیرده و بیمه بودند و انتظار از مسئولان شهرستان تسریع در پرداخت خسارت گوسفندان تلف شده از سوی شرکت بیمه برای خرید گوسفند جایگزین است.
آذرخش همراه با رگبار تند باران صبح امروز نیز خساراتی را در مناطق مختلف این شهرستان بدنبال داشته و موجب قطع مقطعی برق خلخال و بخش های تابعه این شهرستان و قطع برنامه های شبکه های مختلف تلویزیونی شد.
رییس اداره هواشناسی خلخال از بارش بیش از 51 میلیمتر باران در خرداد امسال خبرداد و گفت: بارش های رگباری و تند باران در شب گذشته و صبح امروز آبگرفتگی معابر شهری را به همراه داشته است.
فرامرز فرض الله پور افزود: با توجه به حداکثر بارندگی 4.4 میلیمتری خرداد سال گذشته میزان باران 22 روز خرداد امسال در مقایسه با خرداد سال گذشته یک هزار و 70 درصد افزایش نشان می دهد.
خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.
7119/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال