منوچهر متکی

اسراییل چاره ای جز تسلیم ندارد

اردبیل- ایرنا - وزیر پیشین امور خارجه کشورمان گفت: رژیم صهیونیستی به سرنوشت رژیم آپارتاید دچار شده و چاره ای جز تسلیم و نابودی ندارد.

به گزارش ایرنا ، منوچهر متکی روز جمعه در آیین پایانی راهپیمایی روز قدس در جمع نمازگزاران اردبیلی افزود: قدس رمز هویت اسلامی و عامل وحدت مسلمین است و باید همچنان بعنوان موضوع روز جهان اسلام مطرح باشد.
وی با اشاره به چگونگی تشکیل رژیم جعلی اسراییل در سرزمین فلسطین بیان کرد: طرح انگلیسی ها در آن زمان تبدیل رژیم صهیونیستی به اولین و قدرتمندترین کشور منطقه بود اما با مقاومت مردم مظلوم فلسطین بویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل دسیسه های دشمنان خنثی شده و شعار از نیل تا فرات صهیونیست ها به فراموشی سپرده شد.
متکی با بیان اینکه امام راحل همیشه تاکید بر استقرار نظام عادلانه در جهان داشتند، افزود: نه تنها ملت ایران امسال چهلمین سال همراهی با مردم فلسطین را به نمایش گذاشتند بلکه برای نخستین بار راهپیمایی بزرگ بازگشت فلسطینی ها در غزه و کرانه باختری رویای صهیونیستی ها را برهم زده است.
متکی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و حمایت های منطقی از حق مشروع فلسطینی ها، مشروعیت رژیم صهیونیستی زیر سوال رفته و امروز برخلاف مانورهای نظامی و قدرتمندانه نتانیاهو تمرین سیاسی برای فلسطین را دیکته می کند که این امر یک ضعف اساسی برای این رژیم صهیونیستی تلقی می شود.
او با بیان اینکه شاید برخی ها بپرسند که چرا ما از فلسطین حمایت می کنیم ، افزود: حمایت ملت ایران از فلسطین ،عراق و سوریه 2 منطق کاملا روشن دارد، منطق اول عمل به اعتقادات اسلامی که بر ظلم ستیزی و دفاع از مظلوم تاکید دارد و منطق دیگر هم دفاع از منافع ملی و امنیت جمهوری اسلامی ایران است.
وزیر پیشین امورخارجه کشورمان حضور آمریکا در افغانستان و عراق را یادآور شد و گفت: این حضور با هدف نفوذ به ایران بوده و نباید ما دست روی دست گذاشته و اجازه تعدی به آمریکا را بدهیم.
متکی بیان کرد: آمریکا با حضور در آمریکا و افغانستان نتوانست به اهداف شوم خود دست یابد همچنانکه با حضور در سوریه هم نفوذ به ایران را در سر می پروراند ولی ملت ایران با مقاومت و پایداری در برابر توطئه های آمریکا و داعش ایستاد.
وی همچنین به سخنان بی ادبانه وزیر خارجه آمریکا و شروط 12 گانه وی اشاره کرد و گفت: این سخنان از سوی نخبگان آمریکایی و حتی سناتورهای کنگره زیر سوال رفته و آنها مطرح کردند که وقتی شما موشک را به عربستان می فروشید چگونه ایران را از داشتن موشک بر حذر می دارید.
7110/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال