پیکر مطهر شهدای مرزبانی فردا در اردبیل تشییع می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل گفت: پیکر پاک 2 شهید مرزبان فردا بعد از اقامه نماز جمعه از مصلای اردبیل تشییع خواهد شد.

علی واحد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیکر پاک و مطهر استوار یکم 'یوسف پیرانه ' و استوار یکم 'محبوب قربانی' 2 تن از مرزبانان که سه شنبه شب در درگیری با تروریست ها در شهرستان مرزی سردشت از توابع آذربایجان غربی به شهادت رسیدند، عصر چهارشنبه با استقبال پر شور آحاد مردم وارد اردبیل شد.
وی اظهار کرد: امشب مراسم شبی با شهدا برای این 2 شهید عزیز که همزمان با شب شهادت حضرت علی(ع) به درجه رفیع شهادت نائل آمدند برگزار خواهد شد.
وی بیان کرد: فردا هم بعد از اقامه نماز جمعه پیکر این 2 شهید دلاور مرزبان از مقابل مصلای اردبیل تشییع و پس از انتقال به زادگاهشان در روستای جبه دار اردبیل و فولادلوی بیله سوار به خاک سپرده خواهند شد.
واحد گفت: در شب شهادت حضرت علی‌(ع) حدود 20 نفر از اشرار از کشور عراق درصدد ورود به کشورمان از مرز سردشت برای ایجاد ناامنی و خدشه‌دار کردن آرامش و امنیت کشور بودند که با تلاش نیروهای مرزبانی کشورمان در این نقطه مرزی خسارات سنگینی متحمل شدند اما متاسفانه 2 تن از مرزبانان که از اهالی استان اردبیل بودند در این درگیری به شهادت رسیدند.
به گزارش ایرنا، این درگیری حدود ساعت 23 سه شنبه شب در گروهان بیوران از هنگ مرزی سردشت رخ داد.
6130/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال