دعوت شخصیت های اردبیل برای حضور حماسی در راهپیمایی روز قدس

اردبیل - ایرنا - استاندار ، فرماندار و ائمه جمعه شهرستان های مختلف استان اردبیل در پیام ها و سخنرانی های خود اهالی استان را به حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس فراخواندند.

به گزارش ایرنا ، آیت الله سید حسن عاملی و اکبر بهنام جو امام جمعه و استاندار اردبیل روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای از مردم استان برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.
در این پیام آمده است: فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ، یادآور درایت و ابتکار حکیمانه بنیان گذار فقید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، در نامگذاری این روز به عنوان روز جهانی قدس است.
به گفته آنها ، این یادگار ارزنده امام راحل (ره) ، نمایان کننده و مظهر درک سیاسی و بینش عمیق مسلمانان ، خصوصا ملت بزرگ ایران اسلامی و محوری برای اتحاد ملت های مسلمان و آزاده علیه رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی است.
امام جمعه و استاندار اردبیل در پیام خود افزوده اند: اینجانبان از عموم مردم ولایی و همیشه در صحنه استان مان دعوت می نماییم با حضور گسترده و پرشور خود در راه پیمایی روز جهانی قدس ، ضمن ابراز همدردی با مسلمانان مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از غاصبان زمان ، یک باردیگر با خلق حماسه ای ماندگار، دشمنان اسلام را بیش از پیش مایوس سازند.
حجت الاسلام میکاییل مقدسی ، امام جمعه شهرستان نیر هم گفت: امسال برپایی راهپیمایی روز جهانی قدس از سال های گذشته از حساسیت بیشتری برخوردار است.
وی بیان کرد: شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس به این دلیل که سفارت آمریکا در قدس شریف دایر شده و ظلم و جنابت این رژیم جعلی به نهایت خود رسیده برای تمام مسلمانان اقدامی ضروری می باشد.
وی با بیان اینکه امام راحل روحیه ضد استکبار و ظلم ستیزی داشتند، گفت: امام راحل با نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بنام روز جهانی قدس حمایت از مظلوم را بواقع به جهانیان نشان داد و حضور در راهپیمایی روز قدس همراهی با مظلومان و خروش علیه مستکیران و ظالمان است.
حجت الاسلام رضا باوقار ، امام جمعه مشگین شهر نیزروز قدس را از مهم ترین مناسبت های جهان اسلام ذکر کرد و همگان را به شرکت در راهپیمایی این روز قدس سفارش کرد.
وی بیان کرد: در این برهه حساس مردم با حضور در این راهپیمایی باید وفاداری و حمایت خود از آرمان های مردم مظلوم فلسطین را محکم تر از گذشته به جهانیان اعلام کنند.
حجت الاسلام یدالله صفری امام جمعه گرمی ، میرحمایت میرزاده نماینده مردم این شهرستان در مجلس و ابراهیم امامی فرماندار گرمی هم در بیانیه مشترکی از شهروندان این شهرستان برای شرکت گسترده در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.
در این پیام آمده است: روز قدس نمادی از تعهد همه مسلمانان و آزادی ‌خواهان جهان به قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین است.  امام خمینی (ره) با اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، این روز را به نمادی از آزادی خواهی و حق طلبی مبدل کردند.
امید واثق داریم مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه شهرستان گرمی با زبان روزه و به تاسی از فرمان تاریخی امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی و با همت ودرایت خود  همزمان با حرکت بی نظیر ملت شریف ایران که افتخار پیشگامی در دفاع از فلسطین مظلوم را دارند، در روز قدس امسال نیز همپای تمامی مسلمانان جهان در دفاع از قدس شریف به پا خواسته ، بار دیگر حقانیت آرمان ملت بزرگ ایران و چپاول و غارتگری رژیم خونخوار و غاصب صهیونیستی و غلط کاری ها و سوء مدیریت ترامپ و تجاوز و ظلم و فساد شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار را در جهان بشریت خاصه جهان اسلام به اثبات رسانند.
امام جمعه خلخال نیز حضور پرشور و گسترده مردم در مراسم راهپیمایی روز قدس را ضروری ذکر کرده و بیان کرد: حضور همه جانبه مردم در راهپیمایی روز قدس نمایش قدرت و صلابت انقلاب اسلامی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین است.
وی بیان کرد: مردم فلسطین هم اکنون بیش از گذشته به حمایت مسلمانان نیاز دارند و راهپیمایی روز قدس پیام حمایت از مظلومیت فلسطین است.
حجت االاسلام نظرعلی نظر پور ، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل نیز گفت: امسال با توجه به اقدامات دولت آمریکا علیه ملت مظلوم فلسطین و نیز تحرکات علیه ایران اسلامی حضور هر چه باشکوهتر در راهپیمایی روز قدس ضروری است.
وی بیان کرد: ترامپ در یک اقدام غیر منطقی و خودخواهانه سفارت آمریکا را به قدس انتقال داه و با این اقدام به حقوق ملت مظلوم فلسطین و نیز مسلمانان جهان دهن کجی کرد.
به گفته وی ، حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی با وجود اقدامات جنایتکارانه این رژیم در روزهای اخیر از جمله به خاک و خون کشیدن مردم غزه و عربده کشی های آمریکایی ها نیاز به پاسخ قاطعی از سوی مسلمانان دارد و روز قدس مردم با حضور گسترده در راهپیمایی به صهیونیست ها پاسخ مناسب را خواهند داد.
وی همچنین به عهدشکنی آمریکایی ها در خروج از برجام و بی توجهی به پیمان های جهانی اشاره کرد و افزود: این اقدام واشنگتن حضور مردم در صحنه و اعلام حمایت از نظام را پیش از گذشته ضروری تر ساخته است.
وی با اعلام زمان و مسیرهای راهپیمایی روز قدس گفت: این راهپیمایی در شهر اردبیل از ساعت 11 پیش از ظهر جمعه از ایستگاه سرعین آغاز و تا میدان مصلی ادامه خواهد داشت.
به گفته وی در دیگر شهرها نیز راهپیمایی از میادین اصلی آغاز و در مسیرهای اعلام شده برگزار خواهد شد.
6018/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال