هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

وعده اجرای طرح های بزرگ و بی اثر

نشریه سفیر سبلان اپ اردبیل در شماره جدید خود در مطلبی با عنوان 'وعده اجرای طرح های بزرگ و بی اثر ' به قلم میر صحبت حسینی به موضوع ضرورت احداث تونل در گردنه حیران پرداخته است.

' گردنه حیران که نقطه اتصال استان اردبیل به گیلان است با حجم بالای تردد ها روبرو بوده و به دلیل اختلاف ارتفاع و چندین منطقه سر بالایی با شیب تند باعث ایجاد مشکلات و صدمات به مسافران می گردد.
کارشناسان معتقدند باریک بودن عرض تونل انتهای جاده آستارا به اردبیل که حدود یک کیلومتر عرض دارد باعث تشدید ترافیک گردنه حیران می شود، اخیرا مسئولان استان اعلام کردند لازم است برای رفع مشکلات ترافیکی حیران تونلی در موازات تونل فعلی گردنه حیران انجام شود.
معمولا در استان اردبیل بجای تلاش برای رفع سریع مشکلات وعده های اجرای طرح های بزرگ داده می شود که بیشتر مواقع غیر قابل اجرا و برخی مواقع نیز بدلیل زمان بر بودن آن اهمیت ندارند، ایجاد تونل فوق در صورت تامین اعتبار و حتی اجرای بسیار سریع احداث آن چند سال زمان نیاز دارد بنابراین مردم باید تا آن زمان متحمل مشکلات باشند.
حجت فتاحی ، رییس پلیس راه استان اردبیل در این باره گفت: جاده فعلی گردنه حیران پاسخگوی تقاضای تردد نیست و به ویژه در ایام تعطیل با مشکل ترافیک مواجه می شویم و ضرروت دارد تونلی به موازات تونل فعلی گردنه حیران در ابتدای جاده اردبیل - آستارا احداث شود.
وی افزود: این جاده تنها جاده ارتباطی گیلان ، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی است و با توجه به افزایش خودروها در سال های گذشته و افزایش تردد جاده فعلی پاسخگو نیست.
رییس پلیس راه استان اردبیل تاکید کرد: ضروری است با احداث یک تونل دیگر مسیر رفت و برگشت این بخش از گردنه حیران تفکیک شود تا بتوان ترافیک را مدیریت کرد.
فتاحی با بیان اینکه این طرح در شورای ترافیک نمین و اردبیل مطرح شده، اضافه کرد: احداث تونل بر عهده استان اردبیل است و انتظار می رود شورای ترافیک استان تصمیم عاجلی در این خصوص اتخاذ کند.
وی تاکید کرد: به دلیل اینکه میزان تردد در روزهای تعطیل افزایش می یابد بارها پلیس راه اردبیل مجبور به یک طرفه کردن تونل کرده است.
کارشناسان معتقدند بازگشایی جاده کنار گذر تونل با هزینه بسیار اندک و در عرض چند ساعت علاوه بر رفع مشکل تونل و جلوگیری از صدمات و مشکلات مسافران پیگیری احداث تونل نیز میسر خواهد بود.
7110/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال