هوای اردبیل خنک و پاییزی شد

اردبیل - ایرنا - هوای سرد ، ابری و مه آلود در هفتاد و چهارمین روز بهار چهره اردبیل و سایر نقاط سردسیر این استان را پاییزی کرده است.

به گزارش ایرنا ، در حالی که ساکنان اردبیل دیروز با بیشینه دمای 26 درجه سانتیگراد بالای صفر جمعه بهاری گرمی را سپری کردند با نفوذ زبانه پرفشار سیبری از دیشب روند کاهش دما در منطقه آغاز شده است.
بیشینه دمای هوای اردبیل امروز از 12 درجه فراتر نرفت و در شامگاه امروز (شنبه) نیز وزش باد شمال شرق با بیشینه سرعت 53 کیلومتر در ساعت دمای هوا را به هشت درجه بالای صفر کاهش داده و ساکنان منطقه اردبیل را به خصوص در روستاهای واقع در دامنه کوهها به استفاده از پوشاک ضخیم واداشته است.
استقرار هوای سرد در حالی که هموطنان در قسمت وسیعی از کشور گرمای آزار دهنده را تجربه می کنند حال و هوای دلپذیری را در منطقه اردبیل حاکم و مسافران و میهمانان را به وجد آورده است.
هواشناسی هوای اکثر نقاط استان اردبیل را تا روز دوشنبه پیش رو ابری و مه آلود و سرد پیش بینی کرده و از اواسط هفته دوباره هوا گرم خواهد شد.
طی این مدت بارش باران ریزه و باران در دشت اردبیل و باران در نواحی شرق و شمال این استان انتظار می رود. احتمال وقوع آذرخش و ریزش تگرگ در بعضی نقاط وجود دارد.
اردبیل به خاطر موقعیت جغرافیایی خاص از وضعیت هوایی بسیار متغیر برخوردار است. نفوذ توده هوای شمالی گاهی در فصول گرم سال سبب استقرار هوای سرد در منطقه می شود.
6019/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال