عسل سبلان و موانع جهانی شدن آن

اردبیل - ایرنا - 'عسل سبلان' بعنوان مهم ترین تولید زنبورداران استان اردبیل با شهرت خاص خود در کشور، برای جهانی شدن با موانعی روبروست که با رفع آن می تواند به برند جهانی تبدیل شده و بازارهای بین المللی را به تسخیر خود درآورد.

به گزارش ایرنا ، با کیفیت ترین عسل در ایران با برند 'عسل سبلان' شناخته می شود، این محصول به علت تنوع پوشش گیاهی و گل هایی مثل گون ، آویشن و بابونه موجود در دامنه سبلان که مورد تغذیه زنبوران عسل قرار می گیرد از ویژگی‌های خاصی برخوردار است.
این عسل بنا به خاصیت شفا بخشی خود دستگاه گوارش را ضدعفونی کرده و باعث التیام زخم معده می‌شود، این محصول همچنین در درمان بیماری های عصبی، قلبی، استخوانی و .. نیز مفید است.
سید حامد عاملی ، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل با بیان اینکه عسل تولیدی این استان به عنوان یکی از 10 محصول راهبردی کشور می باشد، گفت: عسل سبلان بعد از ثبت ملی به ثبت جهانی نیز رسیده است.
او بیان کرد: با توجه به ارزیابی های کیفی به عمل آمده از این محصول و اثبات منحصر به فرد بودن آن در مقایسه با عسل های تولیدی سایر استان ها، ثبت جهانی موجب افزایش اعتبار عسل تولیدی استان اردبیل شده است.

** ضروت معرفی عسل سبلان و حفط اعتبار جهانی آن
گرچه عسل سبلان به ثبت ملی و جهانی رسیده، اما به دلیل برخی بی توجهی ها و نیز سوء استفاده افراد متخلف اعتبار آن در معرض خطر و آسیب قرار گرفته است.
یک زنبوردار اردبیلی می گوید: در صورت توجه بیشتر و معرفی مناسب عسل سبلان در بازارهای جهانی این محصول می تواند وضعیت و جایگاهی شبیه زعفران و پسته ایرانی داشته باشد.
به گفته علی امانی، کیفیت بویژه ویژگی های خوراکی و دارویی عسل سبلان نه تنها در بازارهای جهانی که حتی در داخل ایران نیز کمتر معرفی و شناسانده شده است.
وی بیان کرد: عسل سبلان اعتبار ملی و جهانی خود را هم اکنون تنها در خاصیت خوراکی خود حفظ کرده و در صورت فرآوری و تولید محصولات متنوع غذایی و دارویی آن می تواند جایگاه بمراتب ارزشمندی در بازارهای بین المللی برای خود کسب کند.
یک کارشناس زنبورداری نیز گفت: ارائه عسل های تقلبی و کم کیفیت به نام عسل سبلان بویژه در ایام تابستان و زمان ورود گردشگران به استان اردبیل از سوی فروشندگان دوره گرد و زنبورداران خرد نام و برند عسل سبلان را مورد آسیب و خطر قرار داده است.
به گفته وی، هر تابستان در مسیرهای گردشگری استان اردبیل دهها نفر با برپایی دکه هایی که کنار آن چند کندو قرار گرفته عسل بی کیفیت را به نام عسل سبلان به گردشگران داخلی و خارجی عرضه می کنند و تداوم این امر می تواند آسیب جدی به جایگاه این محصول بی نظیر استان وارد کند.
معرفت آذری ، معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی اردبیل در این زمینه گفت: در حال حاضر 80 درصد از برنامه‌ های ساماندهی در این عرصه اجرایی شده اما متاسفانه عرضه عسل در مسیرهای گردشگری ناهماهنگی‌ هایی را به وجود آورده که نیازمند اقدامات نظارتی و کنترلی است.
وی درباره نظارت بر تولید عسل در اردبیل افزود: با توجه به اهمیت سلامتی مردم نیاز است فعالان این عرصه از کارت بهداشتی و سلامت کامل بهر‌ه ‌مند باشند.

** رهایی از بند خام فروشی و حضور صنعتی عسل سبلان در بازارهای جهانی
عبدالرضا بیگناه ، رییس انجمن زنبورداران و تولیدکنندگان عسل ایران نیز با بیان اینکه خام فروشی عسل سبلان ارزش افزوده این محصول را پایین آورده افزود: برای رهایی از این مشکل می بایست صنایع تبدلی و بسته بندی در اردبیل راه اندازی شود.
وی افزود: زنبورداری کشور به عنوان یک صنعت ارزشمند با بهره مندی هزاران خانوار از آن و اشتغالزایی قابل توجه روز به روز در حال تبدیل شدن به یک صنعت فاخر و ارزشمند است و مسئولان با هدف حمایت از زنبور داران می توانند زمینه تولید و عرضه با کیفیت را فراهم و از واردات بی رویه عسل در کشور جلوگیری کنند.
بیگناه ادامه داد: سالانه 70 هزار تن عسل در کشور تولید و روانه بازار مصرف می‌شود، ولی مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که عسل تولید شده همانند سایر محصولات تولیدی از بسته‌ بندی مناسبی برخوردار نیست.
وی افزود: متاسفانه کارخانه‌های بسته ‌بندی عسل که در استان اردبیل فعال بوده ‌اند به دلیل مشکلات مختلف به تعطیلی کشانده شده‌اند و هم‌ اکنون فقط یک شرکت فعال در این زمینه وجود دارد و به همین دلیل نیاز است اقدامات لازم در راستای بسته ‌بندی و عرضه به بازار انجام شود.
رییس انجمن زنبورداران و تولیدکنندگان عسل ایران گفت: اگر بخواهیم از ظرفیت این محصول در راستای ایجاد اشتغال و پویایی اقتصاد استفاده کنیم باید در حوزه تولید ، فرآوری و بسته‌بندی عسل اقدامات لازم و اساسی انجام گیرد.
بیگناه بیان کرد: معرفی خواص و فواید عسل به همگان نیز امری قابل توجه و ضروری است، چرا که کیفیت عسل سبلان آن طور که باید معرفی نشده و نیاز است در این زمینه برنامه ‌ریزی‌های لازم و اساسی انجام داده شود تا بتوانیم از این طریق عرضه عسل تولیدی به بازار را افزایش دهیم.
رییس انجمن ملی عسل ایران با اشاره به ظرفیت بالقوه در نقاط مختلف کشور در تولید عسل، گفت: دولت باید از حوزه‌ های مختلف زنبورداری و تولید عسل کشور حمایت کند تا شاهد رشد و رونق بیش از پیش این حرفه باشیم.
او بیان کرد: امروزه شاهد افزایش صادرات این محصول به کشورهای همسایه بوده و انتظار این است که دولت در افزایش صادرات عسل به کشورهای دیگر نیز اهتمام ویژه داشته باشد چرا که صادرات عسل می‌ تواند ارزآوری مضاعف و اشتغالزایی و کاهش بیکاری در کشور را رقم بزند.
عیسی شاهی زارع ، رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اردبیل هم بر حمایت دولت از زنبورداران و ایجاد صنایع تبدیلی و بسته بندی این محصول در استان اردبیل تاکید کرد.
وی افزود: عسل سبلان به لحاظ کیفی مشتریان خاص خود را دارد اما باید تلاش شود سرمایه گذاری های بخش خصوصی در شکوفا کردن این صنعت در اردبیل گسترش یابد.
در این حال به گفته کارشناسان نبود استاندارد های لازم در تولید ، نبود نظارت بر عسل‌ های بی‌ نام و نشان، نبود نظارت بر قیمت ، خام فروشی عسل سبلان ، نبود داروی استاندار برای جلوگیری از تلفات زنبور عسل، نبود ترغیب و تشویق زنبورداران در تولید بیشتر و اشتغالزایی ، عدم تخصیص اعتبارات و تسهیلات کم بهره به زنبورداران ، مشکلات تامین اجتماعی زنبورداران ، نبود کارخانه‌های فرآوری و بسته بندی عسل، نبود سرمایه در گردش، نبود آزمایشگاه تشخیص بیماری ها و آفات زنبور عسل ، نبود کارخانه ‌های کندوسازی استاندارد و پیشرفته، نبود برنامه ‌ریزی برای تولید عسل باکیفیت، اصلاح نشدن ساختار کندوهای کهنه موجود باکندوهای استاندارد و پیشرفته و جایگزین نکردن ملکه های اصلاح شده و جوان از جمله تنگناهای تولید عسل سبلان و در کل بخش زنبورداری در استان اردبیل به شمار می رود.

** نقش اشتغالزایی و ضرورت تشکیل تعاونی های زنبورداری
با توجه به نقش زنبورداری در ایجاد اشتعال مستقیم و غیر مستقیم توجه بیشتر به این صنعت در استان اردبیل امری ضروری بود و به اعتقاد کارشناسان یکی از راهکارهای اصلی در حمایت از این صنعت تشکیل تعاونی های زنبورداری می باشد که مورد غفلت قرار گرفته است.
معرفت آذری ، معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: بیش از پنج هزار و 880 نفر در صنعت عسل و تولید فرآورده‌های متنوع آن در اردبیل فعالیت می‌ کنند.
وی با بیان اینکه سالانه 6 هزار تن عسل از 320 هزار کلنی زنبور عسل در استان تولید می شود افزود: ارزش واقعی تولید و صادرات این بخش بیش از یک هزار و 230 میلیارد ریال ارزیابی شده و نیاز است از این محل برای افزایش در آمد و اشتغال استفاده بهینه بشود.
به گفته وی ،استان اردبیل در تولید عسل رتبه سوم کشوری را دارا است و سالانه چهار هزار و 800 تن عسل از این استان به کشورهای همسایه صادرمی شود.

** ایجاد میز عسل در استان اردبیل
در این حال عزیز باقری ، کارشناس تولید عسل سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه زنبورداری بیان کرد: میز عسل با هدف بررسی مشکلات حوزه زنبورداری و تولید عسل در کشور به صورت پایلوت در استان برگزار می‌شود و انتظار می رود با برگزاری جلسات محتلف مشکلات این حوزه شناسایی و برای رفع آنها تصمیم های کارشناسی گرفته شود.
وی افزود: سرانه مصرف محصولات عسل در ایران بالاتر از میانگین مصرف جهانی است به طوری که سرانه مصرف در کشور به 950 گرم می ‌رسد در حالی که مصرف جهانی آن 250 گرم است.
باقری ادامه داد: تا 10 سال قبل زنبورداری به عنوان شغل محسوب نمی‌ شد اما اکنون به عنوان یک حرفه با اشتغال‌ زایی مناسب در جامعه کنونی شناخته می ‌شود از همین رو می‌ توان با توجه ویژه به این بخش زمینه اشتغال افراد زیادی را فراهم ساخت و این مهم توجه بیشتر به این بخش و رفه مشکلات آن را ضروری کرده است.
جاوید صحرایی ، مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در افزایش آگاهی و شناخت افکار عمومی نسبت به ارزش غذایی و دارویی عسل گفت: صنعت زنبور داری که جایگاه آن از منظر تولید ، اشتغال و تامین نیاز مصرف کنندگان بویژه از منظر دارویی بسیار حائز اهمیت است باید بیش از پیش مورد حمایت مسئولان و دست اندرکاران قرار بگیرد.
وی افزود: نام گذاری یک روز از سال به نام روز جهانی زنبور عسل یک اتفاق مهمی است تا در افکار عمومی یک نقطه عطفی در راستای شناساندن اهمیت عسل و جایگاه صنعت زنبور عسل ایجاد شود تا بلکه یک توازن علمی و منطقی بین عرضه و تقاضای آن تشکیل شود.
صحرایی اظهارامیدواری کرد تشکل های غیردولتی در بخش تخصصی زنبور عسل بیش از پیش ارتباط جهاد کشاورزی را به عنوان دستگاه حاکمیتی با تولید کنندگان تقویت کنند و اثرات آن در افزایش تولیدات اقتصادی و صنایع جانبی توام با اشتغالزایی نمایان شود.
در این حال کارشناسان حمایت از تولیدکنندگان و تامین مواد اولیه زنبورداران ، ایجاد صنایع زنجیره ای و ارتباط جلقه تولید و مصرف عسل ، ارائه آموزش های تخصصی به زنبورداران، برگزاری همایش و کارگاه های علمی درباره بازاریابی و صدور محصول عسل ، گسترش مراکز پژوهشی عسل ، ایجاد ثبات در بازار و حذف و واسطه ها ، مقابله با افراد سودجو در ارائه محصول تقلبی و ... را از جمله راهکارهای رونق صنعت زنبوداری و حفط اعتبار عسل سبلان ذکر می کنند.
گزارش: یعقوب شاددل
6016 /7110

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال