12طرح ورزشی در اردبیل به بهره برداری می رسد

اردبیل- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: امسال 12 طرح ورزشی در این استان افتتاح و در اختیار ورزشکاران قرار می گیرد.

بهرام آقاخانی روز دوشنبه در بازدید از ایرنای اردبیل با بیان اینکه این طرح های ورزشی در مناطق شهری و روستایی در حال اجراست، افزود: افتتاح و بهره برداری خانه کشتی سرعین با اعتباری بیش از 30 میلیارد ریال که هم اکنون 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد از جمله آنهاست.
وی اظهار کرد: پیست دو میدانی مجموعه ورزشی علی دایی یکی از طرح های مهم ورزشی است که در حال حاضر 79 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امسال در سفر رئیس جمهور و هیات دولت به اردبیل به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون سالن‌های ورزشی اردبیل به شکل استاندارد تجهیز شده و آماده میزبانی از مسابقات بین‌المللی است، بیان کرد: با راه‌اندازی این پیست دومیدانی در اردبیل این استان می تواند میزبان مسابقات دومیدانی در سطح بین‌المللی باشد.
وی اضافه کرد: برای ارتقا و توسعه ورزش استان در چهار محور قهرمانی، همگانی، جوانان و زیرساخت ها برنامه ریزی مناسبی صورت گرفته که بعد از ماه مبارک رمضان از این برنامه ها رونمایی خواهد شد.
آقاخانی گفت: یکی از الویت های اداره کل ورزش و جوانان استان توسعه ورزش همگانی است و برای توسعه و فراگیر کردن ورزش در جامعه برنامه مدونی در 13 محور تدوین شده است که با عملیاتی کردن آن شاهد توسعه ورزش در استان خواهیم بود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: بر همین اساس همه سالن های ورزشی استان در شهرها هر روز تا 10 صبح و در روستاها تا 12 ظهر در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد.
وی اظهار کرد: این اداره پارسال بیش از 9 هزار برنامه متنوع ورزشی و فرهنگی در استان اجرا کرده و امسال نیز تلاش می شود با ارتقای کیفیت این برنامه ها این روند ادامه یابد.
وی راه اندازی مجمع خیرین ورزشی در استان را ضروری دانست و بیان کرد: امیدواریم با راه اندازی این مجمع بتوان از ظرفیت آن به نحو احسن برای توسعه ورزش استفاده کرد.
آقاخانی از تلاش برای جذب اسپانسر برای تیم های ورزشی خبر داد و گفت: برای جمع آوری کمک های واحدهای تولیدی و کارخانجات نسبت به تشکیل صندوق واحد اقدام خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: امیدواریم با اجرایی شدن قانون بند(چ) ماده 79 برنامه ششم توسعه که طبق آن واحد های تولیدی و بنگاههای اقتصادی که هر چقدر در حوزه ورزش هزینه کنند به همان مقدار از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد بسیاری از مشکلات مالی هیات های ورزشی حل گردد.
وی از تعامل و همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان با هیات های ورزشی خبر داد و گفت: باید نظارت و ارزیابی عملکرد هیات های ورزشی چارچوب مشخص و معینی داشته باشد و برای اداره کل ورزش هیات های ورزشی که در ارزیابی فدراسیون ها جزو 10 استان برتر در کشور نباشند مورد قبول نیست.
6130/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال