اردبیلی ها بیش از 280 میلیارد ریال زکات دادند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل گفت: اهالی این استان در سال گذشته 281 میلیارد و 230 میلیون ریال زکات پرداخت کردند.

به گزارش ایرنا ، حسین دشتی روز یکشنبه در جلسه هم اندیشی زکات افزود: درصد سهم فقرا از کل زکات که در سال 1392 ، 9 درصد بود به 70 درصد در سال 96 رسیده است.
او گفت: از زکات جمع آوری شده سال گذشته در استان 29 فقره جهیزیه عروس ، 372 فقره هزینه درمانی ، 37 فقره برای ادامه تحصیل فرزندان خانوارهای بی بضاعت ، 4 مورد برای آزادی زندانیان با جرایم غیر عمد و مالی ، 30 مورد مسکن احداثی برای نیازمندان ، 68 مورد برای مرمت مسکن و سه هزار و 270 مورد برای بهبود وضعیت معیشتی خانوارهای نیازمند هزینه شد.
او یکی از مهم ترین راهکارهای عدالت توزیعی را اقامه زکات دانست و اظهار کرد: این فریضه دینی کارسازترین راه برای رفع فقر است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: بطور متوسط سالانه در این استان 600 هزار تن گندم و 250 تا 270 هزار تن جو به مراکز خرید سازمان تعاون روستایی تحویل داده می شود که این 2 محصول دانه ریز از لحاظ فقه اسلامی در ردیف پرداخت زکات برای تولید کنندگان قرار می گیرند.
خلیل نیکشاد افزود: تولید کنندگان بخش امور دام علاوه بر تامین نیاز داخلی استان مازاد تولید خود را به دیگر نکات کشور و حتی خارج از کشور نیز صادر می کنند.
40 میلیون راس واحد دامی به صورت صنعتی و نیمه صنعتی در این استان پرورش داده می شود که تولیدات آنها به صورت پشم ، شیر ، ماست و کره به مصرف عموم آحاد جامعه می رسد.
6018/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال