سد عمارت 12هزار هکتار زمین کشاورزی گرمی را آبی می کند

اردبیل - ایرنا - نماینده مجری طرح سد عمارت گرمی مغان گفت: با تکمیل و بهره برداری از عملیات اجرایی این سد 12هزار هکتار از زمین های دیم کشاورزی شهرستان گرمی مغان زیرپوشش کشت آبی قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا ، سید نادر ذکوی روز دوشنبه در بازدید خبرنگاران از سد عمارت گرمی مغان افزود: با بهره برداری این سد 15 میلیون متر مکعب آب برای شرب ، 75 میلیون متر مکعب برای کشاورزی و 28 میلیون متر مکعب نیز برای امور زیست محیطی اختصاص خواهد یافت.
وی اضافه کرد: هم اکنون سد عمارت 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی شده تا پایان سال 97 به بهره برداری برسد.
ذکوی با بیان اینکه سد عمارت با ظرفیت 182 میلیون متر مکعب بزرگترین سد خاکی استان اردبیل می باشد، افزود: سال گذشته یک هزار و 30 میلیارد ریال برای عملیات اجرایی این سد اختصاص یافته و امسال نیز یک هزار و 300 میلیارد ریال اختصاص خواهد یافت.
وی توسعه و بهبود اراضی منطقه با تامین 75 میلیون متر مکعب، تامین آب شرب به میزان 15 میلیون متر مکعب ، تامین نیاز زیست محیطی و پایداری جریان رودخانه به میزان 28 میلیون متر مکعب، اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت، رونق کسب و کار با توسعه باغ و زمین های کشاورزی، ساماندهی و اسکان عشایر، افزایش تولیدات کشاورزی و دامی و ایجاد صنایع وابسته را از جمله اهداف اجرای طرح دانست.
سد عمارت در فاصله 150 کیلومتری شهر اردبیل و 80 کیلومتری شهرستان گرمی مغان واقع است.
7110/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال