ائمه جمعه استان اردبیل:

راه برون رفت از مشکلات اقتصادی تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است

اردبیل - ایرنا - ائمه جمعه استان اردبیل با بیان اینکه تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است بر لزوم تلاش مسئولان و مردم برای عملی کردن این شعار و خواسته مقام معظم رهبری تاکید کردند.

به گزارش ایرنا ، امام جمعه خلخال گفت: همه موفقیت های کشورهای صنعتی بزرگ جهان در سایه حمایت همه جانبه مردم این کشورها از تولید و کالاهای داخلی و پرهیز از مصرف کالای خارجی بوده است.
حجت الاسلام امیر رشتبری افزود: علت روزافزون هجمه های مختلف دشمن علیه کشورمان اقتدار بالای نظام اسلامی در جهان امروزی است که دشمن را وادار به تلاش بیشتر برای مهار ایران اسلامی و جلوگیری از افزایش نفوذ ایران در منطقه می کند.
وی اظهار کرد: دشمنان به این حقیقت اعتراف کرده اند که در 17 سال گذشته بیش از هفت تریلیون دلار برای مهار ایران اسلامی با استفاده از ترفندهای مختلف افزایش فشار تحریم ها ، متهم کردن ایران به عنوان عامل ناآرامی جهان و ده ها اتهام دیگر هزینه کرده اند ولی همه هزینه های آنها با شکست مواجه شده است.

** امام جمعه مشگین شهر گفت: تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و بهبود وضع معیشتی مردم ایران تحقق شعار اقتصاد مقاومتی می باشد .
حجت الاسلام رضا باوقار با تشریح اهداف نامگذاری سال جاری با عنوان حمایت از کالای ایرانی بر حمایت از تولید کنندگان داخلی تاکید کرد.
وی گفت: تقویت تولید داخلی و فرهنگ سازی در جامعه جهت استفاده مردم از کالای ایرانی پایه و اساس اقتصاد مقاومتی می باشد.
وی همچنین با قدردانی از استاندار اردبیل در سفر به شهرستان مشگین شهر و بررسی مشکلات واحدهای تعطیل شده و نیمه فعال این شهرستان خواستار حمایت جدی دولت و راه اندازی واحدهای راکد شد.
خطیب جمعه مشگین شهر در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و افتتاح حساب 100 امام هدف از تاسیس این بنیاد را ضرورت توجه به مسکن محرومان ، ارتقای توان اقتصادی مردم محروم و گسترش عدالت اقتصادی و اجتماعی در جامعه دانست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از مصادیق تضییع حقوق مردم را رشوه خواری دانست و غش در معامله ، خرید و فروش مواد مخدر و کالای قاچاق ، کم کاری در محیط کار ، گرانفروشی و عضویت در شرکت های هرمی را از مصادیق کسب حرام بیان کرد.

** امام جمعه موقت نیر هم با اشاره به نقش مسئولان در تحقق شعار سال گفت: مسئولان باید زمینه تولید کالای با کیفیت بهتر و قیمت مناسب فراهم نموده و مصرف کالای خارجی را بر خود تحریم کنند.
حجت الاسلام دوستعلی ربانی با تاکید بر حمایت از تولید کالای ایرانی اظهار کرد: دولت باید برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی و رونق گرفتن تولید و اشتغال، اعتبارات و تسهیلات ویژه‌ای با بهره کم و دوره تنفس برای تولیدکنندگان در نظر بگیرد زیرا خیلی از تولیدکنندگان پس از دریافت وام و تسهیلات در باز پس دادن این تسهیلات مشکل دارند چرا که سود این وام‌ها بسیار بالا است و دوره تنفس هم ندارند.
وی با بیان اینکه تعداد قابل‌ توجهی از کارخانه ‌ها در کشور تعطیل شده‌ اند و بسیاری از آنها نیز نیمه فعال هستند، گفت: این واحدها متاسفانه برای اینکه تعطیل نشوند، تعدیل نیرو داشته ‌اند و این تعدیل نیرو بر افزایش درصد بیکاری تاثیر بسزایی داشته است.
وی با بیان اینکه برخلاف شرایط فعلی بانک ‌ها باید وام‌ های کم‌ بهره به تولیدکنندگان و صاحبان صنایع اختصاص دهند، تصریح کرد: دولت باید از این طریق حمایت خود را از تولیدکنندگان نشان دهد.
حجت الاسلام ربانی همچنین با تبریک فرارسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی با بهره گیری از جوانان نخبه این مرزو بوم و دستیابی به دانش بالای نظامی به هیچ عنوان مقابل دشمن کوتاه نمی آیند.
او افزود: نیروی زمینی ، هوایی و دریایی ارتش در دفاع مقدس کارایی خود را به جهانیان نشان دادند و با خون مطهرشان ارتش جمهوری اسلامی را در زمره مقتدرترین ارتش در منطقه قرار دادند.
** امام جمعه نمین در جمع نمازگزاران این شهر مبعث را عید وحدت و یکپارچگی تمام بشریت دانست.
حجت الاسلام صفر یوسف زاده گفت: اگر در تمام برنامه ها و حرکت ها از تفرقه دوری کرده و وحدت را سرلوحه کار قرار دهیم بلاشک پیروزی در عرصه های مختلف حاصل خواهد شد.
وی با محکوم کردن حمله موشکی رژیم صهیونیستی به پایگاه نظامی سوریه که منجر به شهادت تعدادی از مدافعان حرم ایرانی شد، اظهار کرد: استکبار جهانی بداند ملت ایران انتقام شهدای خود را از دشمن سفاک خواهد ستاند.
امام جمعه نمین در ادامه اطاعت از ولی فقیه را از واجبات مسلم برای مردم و مسئولان دانست و افزود: کسب هر پیروزی و موفقیت در کشور در سایه اسلام و انقلاب و تبعیت از ولی فقیه بوده است.
7119/7117/7116/7120/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال