ورزش روستایی در خلخال تقویت شد

اردبیل - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان خلخال از ارتقای سطح ورزش روستایی این شهرستان و افزایش رغبت ورزشکاران روستایی به مشارکت در برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در نوروز امسال خبرداد.

سیدناصر میرمرسلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در تعطیلات نوروز امسال 19 روستای این شهرستان در برگزاری مسابقات در رشته های مختلف ورزشی مشارکت داشتند که این میزان در مقایسه با نوروز سال گذشته 50 درصد افزایش دارد.
وی گفت: مسابقات جام نوروز امسال در قالب رشته های ورزشی والیبال ، فوتبال ، فوتسال ، شطرنج ، بیلیارد ، تنیس روی میز ، دو و میدانی و تیراندازی و همایش های در روستاهای سه بخش مرکزی ، شاهرود و خورش رستم این شهرستان برگزار و هزاران نفر از علاقمندان به این رشته های ورزشی در آن شرکت کردند.
وی اظهار کرد: استقبال چشمگیر روستاییان از مسابقات جام نوروز نوید استقبال گسترده مردم شهرستان خلخال از ورزش در سال جاری و ارتقای سطح ورزش روستایی در این منطقه را می دهد.
میرمرسلی افزود: در جام نوروز امسال 12 روستا در برگزاری مسابقات فوتسال و فوتبال و سه روستا در والیبال و چهار روستا در برگزاری همایش های پیاده روی خانوادگی مشارکت داشته و همچنین در احیای سنت ها و ورزش های بومی، محلی در 10 روستای خلخال مسابقات طناب کشی ، دارت و فوتبال دستی برگزار شد.
او اضافه کرد: علاوه بر برگزاری مسابقات ورزشی در 39 روستا در قالب 121 تیم و انجام 274 مسابقه ورزشی ،جشنواره های مختلفی با هدف ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه روستایی از جمله بادبادک ها در روستای خوجین و سایر روستاهای شهرستان در تعطیلات نوروز امسال برگزار شد.
وی با اشاره به آمادگی ورزشکاران روستایی خلخال به شرکت در مسابقات منطقه ای ، استانی و ملی گفت: در سال ‌های اخیر موفق به نهادینه شدن ورزش در مناطق روستایی شده ایم و برگزاری مسابقات جام نوروزی از اول فروردین در رشته‌های مختلف ورزشی با همکاری رابطین ورزشی و دهیاران و شوراهای روستاها و به همت هیات ورزش های روستایی و بازی های بومی - محلی و ورزش های همگانی حاکی از دستیابی به اهدف توسعه و رونق ورزش روستایی در این شهرستان از سوی اداره ورزش وجوانان است.
او هدف از برگزاری مسابقات روستایی جام نوروز را ایجاد نشاط و شادابی در بین جوانان و نیز استفاده بهینه از اوقات فراغت جوانان روستایی روستایی با استفاده از فرصت تعطیلات نوروز و همچنین شناسایی استعدادهای ورزشی روستایی ذکر کرد.
خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.
7119/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال