امام جمعه اردبیل

آمریکا چهره درنده خود را به نمایش گذاشت

اردبیل - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: آمریکا با جریمه یک موسسه امدادی اروپایی به خاطر کمک به مین زادیی در مناطق مرزی ایران در واقع چهره درنده و حیوانی خود را به نمایش گذاشت.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های نماز جمعه اردبیل افزود: این موسسه نروژی که در مناطق مختلف جهان برای خنثی سازی مین های باقی مانده از جنگ ها فعالیت می کند به تازگی مورد غضب دولت آمریکا قرار گرفته و به خاطر فعالیت در ایران جریمه شده است.
وی بیان کرد: این امر نشان می دهد که با دشمنی که پایبند هیچ اصول انسانی نبوده و با بشریت نامحرم است مواجه هستیم .
آیت الله عاملی اضافه کرد: ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ، به عنوان یک تاجر خوب عمل می کند، نگاه او صرفا نگاه مادی بوده و غیر از آن چیزی نمی بیند.
خطیب جمعه اردبیل افزود: طرح خروج از سوریه و اخذ چهار میلیارد دلار از آل سعود برای ماندن کوتاه مدت در سوریه نمونه ای از نگاه تجارت مدارانه ترامپ است و اگر پول هایی که شیوخ خلیج فارس اینگونه هزینه می کنند برای اقتدار امت اسلامی صرف می کردند، عالم اسلام بر دنیا سیادت می کرد.
آیت الله عاملی اضافه کرد: باجی که آمریکا از کشورهای عربی می گیرد فقط از جنس پول نیست، واشنگتن امنیت آنها را به شرطی تامین می کند که اسرائیل را به رسمیت شناخته و با آن رابطه رسمی برقرار کنند.
او گفت: آخرین اقدام رژیم آل سعود در این زمینه اقدام بن سلمان در اعلام حق حیات و سکونت برای اسرائیلی ها در فلسطین اشغالی بود و این به منزله به رسمیت شناختن اسرائیل است.
6016/6130

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال