ورزشکاران اردبیلی 27 مدال جهانی گرفتند

اردبیل- ایرنا- سرپرست اداره کل ورزش وجوانان استان اردبیل گفت: ورزشکاران این استان در سال گذشته با حضور در رقابت های جهانی موفق به کسب 27 مدال از این میادین ورزشی شدند.

بهرام آقاخانی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالی است که ورزشکاران استان اردبیل در سال 95 تنها 6 مدال جهانی کسب کرده بودند و کسب 27 مدال در سال گذشته بیانگر رشد 350 درصدی در تعداد مدال های کسب شده است.
وی با بیان اینکه در سال 95 ورزشکاران استان موفق به کسب هشت مدال آسیایی، 78 مدال بین المللی و 421 مدال کشوری شده بودند، اظهار کرد: این تعداد در سال 96 به ترتیب به 14 مدال آسیایی، 98 مدال بین المللی و 461 مدال کشوری رسیده است.
وی با اشاره به برگزاری مسابقات والیبال امیدهای آسیا و انتخابی جهان در سال گذشته در اردبیل اضافه کرد: برای اولین بار در تاریخ ورزش استان مسابقاتی در این سطح برگزار شد.
سرپرست اداره کل ورزش وجوانان استان اردبیل با اشاره به فعالیت های عمرانی نیز افزود: پارسال 18 مکان و سالن ورزشی در استان تعمیر، بازسازی و بهسازی شده و سالن ورزشی خانه کشتی روستای نوشهر و سالن ورزشی روستای مرنی افتتاح و به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه پارسال احداث خانه تکواندو شهرک کوثر و سالن رزمی شهر آبی بیگلو نیز آغازشد، بیان کرد: در مجموع هم اکنون 83 طرح ملی، استانی، تکمیلی، تعمیر و تجهیز در حو.زه ورزش استان در حال اجراست.
وی توسعه ورزش همگانی را از الویت های اداره کل ورزش و جوانان استان عنوان کرد و گفت: پارسال هیات ورزش های همگانی روستایی،عشایری استان با اجرای 9 هزارو 67 برنامه متنوع ورزشی از جمله 452 دوره مسابقه محلی، 678 کوهپیمایی و کوه روی، 178 پیاده روی همگانی، 312 جشنواره مختلف و 916 برنامه در دهه مبارک فجر از هیات های ورزشی فعال در کشور بوده است.
آقاخانی ادامه داد: هیات ورزش های همگانی شهری استان هم در سال گذشته چهار هزارو 378 برنامه متنوع ورزشی برگزار کرده و تلاش می شود امسال نیز سطح برنامه های برگزار شده از لحاظ کمی و کیفی ارتقا یابد.
استان اردبیل بیش از 50 هزار ورزشکار سازمان یافته دارد و در برخی از رشته های ورزشی از جمله وزنه برداری ، کشتی ، شمشیر بازی و .. از استان های مطرح کشور می باشد.
6130/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال