پل معلق پیرتقی برای تردد ممنوع شد

اردبیل -ایرنا - بخشدار خورش رستم خلخال گفت: پل پیرتقی بر روی رودخانه قزل اوزن واقع در حوزه مشترک خلخال وکوثر برای تردد عابران ممنوع است.

پیمان مظفری روزیکشنبه در گفتگو با ایرنا با اشاره افزایش روز افزون حضور گردشگران در محل پل پیرتقی واحتمال بروز هرگونه حوادث ناشی از عبور عابران از روی این پل اظهار کرد : برای پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی از این پس تردد از روی این پل ممنوع اعلام می شود.
در عین حال فریدون بابایی فرماندار خلخال و بشیر خالقی نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس نیز طی نامه ای به مسئولان وزارت نیرو ونماینده پیمانکارمطالعاتی سد پیر تقی ‌با توجه به در پیش بودن روز طبیعت و احتمال هجوم گردشگران برای استفاده از این پل ، ‌خواستار منوعیت تردد برروی این پل شده اند.
پل پیر تقی در محل اتصال دو رودخانه گیوی چایی' و ' قزل اوزن' با 165 متر طول در جوار جاده اردبیل به سرچم ساخته شده و ارتفاع آن از رودخانه به 60 متر می رسد.
این پل به سفارش شرکت توسعه منابع آب و نیرو در سال 88 و صرفا برای تردد پرسنل وکارگاه سد پیرتقی طراحی و ساخته شده و در سال های اخیر این پل مورد توجه گردشگران قرار گرفته است .
6016/7119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال