تندباد برق 185 روستای استان اردبیل را قطع کرد

اردبیل - ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: تندباد 2 روزه در این استان برق 185 روستای استان و مناطقی در شهرستان های مختلف را قطع کرده است.

به گزارش ایرنا، فرهاد عبدالعلی پور روز یکشنبه در بازدید از مناطق آسیب دیده از تندباد مشگین شهر افزود: 85 روستا و مناطقی از مشگین شهر با مشکل قطعی برق مواجه اند و تلاش برای رفع مشکل در جریان است.
وی اضافه کرد: بر اثر تندباد 76خودرو در شهرستان های مختلف استان دچار خسارت شده و10مورد آتش سوزی نیز روی داده است.
به گفته وی، تندباد همچنین موجب وارد شدن خسارت کلی به زیر ساخت های استان، مبلمان شهری، مزارع وباغ های مشگین شهر شده است .
عبدالعلی پور با بیان اینکه وقوع تندباد در این موقع از سال ناشی ازتغییرات فصلی می باشد از شهروندان خواست با رعایت نکات ایمنی موجب کاهش خطرات آن شوند.
وی گفت: بر اساس اعلام هواشناسی در 24ساعت گذشته بیشترین سرعت تندباد از شهرستان مشگین شهر با سرعت 144کیلومتر بر ساعت گزارش شده وسرعت آن در شهرستانهای گرمی 135 وگردنه الماس 130کیلومتر بر ساعت بوده است .
فرماندار مشگین شهر نیز گفت: بر اساس ارزیابی های اولیه تندباد بیش از 50میلیارد ریال به تاسیاسات زیر بنایی، مزارع ،باغ ها ومبلمان شهری مشگین شهر وشهرهای تابعه خسارت وارد کرده است .
علی رحیمی زاد با بیان اینکه به جهت بالا رفتن کدورت آب رودخانه خیاو چایی به عنوان تنها منبع تامین آب شرب مشگین شهر که ناشی از گرد و خاک وذوب شدن برف در ارتفاعات سبلان می باشد اهالی در مصرف آب صرفه جویی کنند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، شب گذشته بر اثر تندباد و سقوط ایرانیت در یکی از روستاهای شهرستان بیله سوار مغان نیز یک زن 45 ساله جان باخته و یک نفر دیگر هم در این شهرستان مصدوم و روانه بیمارستان شد.
تندباد شدید روز یکشنبه همچنین علاوه بر ایجاد اختلال در برق شهرها و روستاهای استان موجب قطع و اختلال چند ساعته اینترنت در شهر اردبیل شد.
در این حال علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی استان اردبیل نیز گفت که بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به شهرستان مشگین شهر با 144 کیلومتر بر ساعت ، اردبیل با 104 کیلومتر و گرمی مغان با 130کیلومتر بر ساعت بوده است.
وی بیان کرد: با فروکش کردن توفان از عصر یکشنبه هوای معتدل بر استان حاکم شده و این وضعیت جوی تا 13 فروردین ادامه خواهد داشت.
7117/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال