بیش از یک هزار معتاد متجاهر در اردبیل جمع آوری شدند

اردبیل - ایرنا - شهردار گفت: ماموران این نهاد از اول امسال تاکنون بیش از یک هزار نفر از معتادان متجاهر در این شهر را جمع آوری و به کمپ های بازآفرینی معرفی کردند.

به گزارش ایرنا از شهرداری اردبیل ، حمید لطف اللهیان روز سه شنبه در نشستی با استاندار اردبیل افزود: برغم اینکه جمع آوری معتادان متجاهر تکلیف سایر نهادهای اجرایی است اما شهرداری خود راسا وارد عمل شده چرا که معتقد است این مسئولیت اجتماعی است که ایجاب می کند برای ارتقا منظر شهری ورود کرده باشیم.
او همچنین به حضور متکدیان غیربومی حتی از کشورهای همسایه در اردبیل اشاره کرد و گفت: شهرداری اردبیل به تنهایی نمی تواند در مقابل یک پدیده اجتماعی مدیریت کند و این امر کمک بهزیستی و نیروی انتظامی را می طلبد.
او اظهار کرد: امسال ماموران شهرداری تعداد بیشماری از متکدیان غیربومی را شناسایی و به مراکز بهزیستی معرفی کرده اند.
شهردار همچنین اردبیل گفت: با توجه به تاکید امام جمعه اردبیل و استاندار مبنی بر ساماندهی دستفروشان ، احداث میادین میوه برای ساماندهی مشاغل مزاحم و برقراری انضباط شهری با همکاری سایر دستگاههای اداری ضرورت دارد.
شهردار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال 97 شهرداری اهتمام ویژه ای برای ارتقای خدمات در تمام مناطق شهر اعم از مناطق کم برخوردار و بافت فرسوده داشته، گفت: به موضوع ساماندهی ترافیک شهری، توسعه فضای سبز، اتمام طرح های نیمه تمام و ارتقای طرح های فرهنگی و اجتماعی نیز توجه ویژه شده است.
لطف اللهیان با اشاره به کاهش 40 درصدی آمار صدور مجوز ساخت و ساز در اردبیل ادامه داد: این در حالی است که با افزایش دستمزد کارگران و افزایش ضریب های تعدیل در طرح های عمرانی مواجه هستیم.
شهردار اردبیل در زمینه بازسازی بافت فرسوده در شهر اردبیل گفت: تصویب کمک بلاعوض هفت میلیون ریالی برای سازندگان واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده هر چند برابر قانون تامین منابع این کمک های بلاعوض برعهده اعتبارات دولتی اما به لحاظ مشکلات در اعتبارات دولتی از اعتبار شهرداری تامین می شود، اقدامی شایسته از سوی شورای شهر اسلامی در بازسازی بافت های فرسوده است و این کمک بلاعوض قطع نشده و همچنان ادامه خواهد داشت.
شهر اردبیل بیش از 500 هزار نفر جمعیت دارد.
استان اردبیل در مقایسه با دیگر مناطق کشور از نظر شیوع اعتیاد و قاچاق مواد مخدر در وضعیت سفید قرار دارد. تعداد دقیق معتادان در استان مشخص نیست اما تخمین زده می شود سه درصد جمعیت استان به نوعی با مشکلات مواد مخدر درگیر باشند.
6018/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال