400 تن گوشت مرغ در سردخانه های استان اردبیل ذخیره سازی شد

اردبیل - ایرنا - معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی ادبیل گفت: با هدف تنظیم بازار 400 تن گوشت مرغ منجمد در سردخانه های این استان ذخیره سازی شده و با قیمت مصوب در عید نوروز در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

معرفت آذری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با برنامه ریزی های انجام شده میزان جوجه ریزی مرغداری های گوشتی استان در بهمن ماه سال جاری به 2 میلیون قطعه رسید.
او گفت: میزان استحصال گوشت مرغ در اسفند و نیمه اول فروردین ماه سال 97 بیش از سه هزار و 600 تن برآورد می شود که با در نظر گرفتن شب عید و میهمانان نوروزی در تولید و تامین گوشت مرغ کمبودی در استان نخواهیم داشت.
وی همچنین افزود: میزان سرانه گوشت مرغ در استان 25 کیلوگرم و میزان نیاز داخل استان نیز به این محصول پروتئینی 31 هزار تن می باشد و این در حالی است که میزان تولید داخلی 40 هزار تن می باشد.
او اظهار کرد: در این استان سالانه 9 هزار تن مازاد گوشت سفید تولید می شود که به کشورهای خارجی و به استان های همجوار ارسال می شود.
اردبیل با بیش از پنج میلیون واحد دامی و مراکز تولید همچون مراکز متعدد پرورش دام و طیور ، وجود 2مجتمع عظیم کشت و صنعت و دامپروری مغان ، کارخانه های متعدد خوراک دام و طیور ، سه باب کشتارگاه صنعتی دام و پنج باب کشتارگاه صنعتی طیور یکی از استان های مهم این بخش در رشد اقتصادی کشور است.
6018/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال