119 تن مواد دامی غیربهداشتی در اردبیل معدوم شد

اردبیل- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: امسال 119 تن مواد دامی غیربهداشتی و تاریخ مصرف گذشته در این استان کشف و معدوم شد.

صادق صالحی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در طول سال همچنین 47 هزارو 559 مورد بازدید از سه هزار مرکز تولید ، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی در استان انجام و 222 متخلف حوزه سلامت و امنیت غذایی به مراجع قضایی معرفی شده است.
وی بیان کرد: همزمان با ایام نوروز و با توجه به افزایش تقاضا برای تأمین فرآورده های خام دامی و نیز ورود مسافران نورزی طرح نظارت بهداشتی بر مراکز تولید ، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی با ساماندهی 12 اکیپ ثابت و سیار در قالب 25 پرسنل فنی و متخصص در امر بازرسی بهداشتی از 26 اسفند تا 15 فروردین سال آینده اجرا می شود.
وی اضافه کرد: کشتارگاه های دام و طیور، سردخانه های نگهداری فرآورده های خام دامی ، کارگاه های فرآوری و بسته بندی ، خودروهای ویژه حمل فرآورده ها، فروشگاه ها و مراکز عرضه اعم از قصابی ها ، مرغ فروشی ها و ماهی فروشی ها و رستوران ها از جمله مراکزی هستند که در این ایام تحت کنترل و نظارت بهداشتی خواهند بود.
وی اظهار کرد: با توجه به حساسیت وظایف دامپزشکی در مورد lرتقا سطح سلامت و بهداشت عمومی جامعه و تأمین فرآورده های خام دامی سالم و بهداشتی این اداره کل با تعامل و همکاری سایر نهاد ها و دستگاه های اجرایی استان از جمله ائمه جمعه و جماعات ، استانداری ، فرمانداری ها ، شهرداری ها ، جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی تمهیداتی را برای این مهم در نظر گرفته است.
صالحی با اشاره به آماده باش اداره کل دامپزشکی استان و بازرسی بهداشتی از کلیه مراکز تولید ، توزیع و عرضه فرآورده های دامی گفت: ستادهای نوروزی استانی و شهرستانی با بهره گیری از کلیه امکانات و تجهیزات در اداره کل و شهرستان ها تشکیل شده است.
مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل از مردم خواست فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را به صورت بسته بندی و از مراکز معتبر و مورد تایید دامپزشکی تهیه نموده و به هنگام خرید به تاریخ تولید ، انقضا ، مهر بهداشتی دامپزشکی روی لاشه های دامی استحصالی از کشتارگاه ها دقت لازم و کافی داشته باشند.
وی با تأکید بر اینکه گزارش های مردمی از موارد مشکوک در اسرع وقت رسیدگی و مراتب با تشکیل پرونده های قضایی به مراجع مرتبط ارجاع می گردند گفت: شماره تلفن های 2-33355990 و 33332800 برای دریافت گزارش های مردمی منظور شده است.
6130/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال