انفجار مواد محترقه در اردبیل سه تن را مصدوم کرد

اردبیل - ایرنا - سرپرست مرکز مدیریت و فوریت های پزشکی استان اردبیل گفت: بر اثر انفجار مواد محترقه دست ساز در اردبیل سه تن مصدوم و روانه بیمارستان شدند.

فرهاد غیبتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه شامگاه دوشنبه زمانی رخ داد که این افراد در مغازه ای حوالی میدان قیام اردبیل در حال ساختن بمب دست ساز بودند.
وی اظهار کرد: بعد از اطلاع از حادثه بلافاصله با حضور به موقع اورژانس اردبیل در محل وقوع انفجار مصدومان حادثه که 2 جوان 19 ساله و مردی 31 ساله بودند به بیمارستان فاطمی اردبیل انتقال داده شدند.
وی بیان کرد: نوع سوختگی مصدومان حادثه دیشب سوختگی درجه 2 و سه در نواحی سر، گردن و دست است و دست یکی از مصدومان دچار سوختگی عمیق شده است.
وی ادامه داد: چند روز پیش هم پسر بچه 13 ساله ای که در پارکینگ خانه در شهرک کشاورزی اردبیل اقدام به ساختن بمب دست ساز می کرد، دچار حادثه شد و از ناحیه دست به شدت آسیب دیده طوری که جهت مداوا به بیمارستان 15 خرداد تهران اعزام شد و تاکنون 2 بار تحت عمل جراحی قرار گرفته است.
غیبتی با اشاره به اینکه همه عوامل اورژانس استان امروز در حال آماده باش است، گفت: 51 پایگاه ثابت اورژانس در سطح استان داریم و امروز به خاطر چهارشنبه سوری 12 دستگاه آمبولانس نیز با تجهیزات و کادر درمانی به آنها اضافه شده است.
سرپرست مرکز مدیریت و فوریت های پزشکی استان اردبیل افزود: همچنین 2دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز برای ارائه خدمات به مردم در صورت بروز حوادث ناگوار احتمالی آماده شده است.
وی از والدین خواست امروز نظارت بیشتری به فرزندان خود داشته باشند و به هیچ وجه آنها را تنها نگذارند و از حضور آنان در محل های پر تجمع و خطرناک جلوگیری کنند.
هر سال در آستانه چهارشنبه سوری از این دست حوادث در اردبیل رخ می دهد و پارسال نیز در یک ساختمان مسکونی واقع در آرازعلی محله شهریار اردبیل مقداری مواد محترقه جاسازی شده بود که در اثر انفجار این مواد محترقه هفت نفر کشته و سه نفر مجروح شدند.
6130/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال