باغ های میوه در خلخال توسعه می یابد

اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی خلخال از اجرای طرح توسعه باغ های میوه و توزیع نهال در بین باغداران و علاقه مندان به پرورش درختان میوه در این شهرستان خبرداد.

بهبود علیزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مدیریت جهاد کشاورزی خلخال اقدام به تهیه و توزیع بیش از 32 هزار اصله نهال میوه اصلاح شده از نهالستان های میوه شناسنامه دار کشور و توزیع آن در بین باغداران و یا علاقه مندان به کشت و پرورش درختان میوه کرده و توزیع نهال ها را به مدت 20 روز ادامه خواهد داد.
وی گفت: نهال های میوه تهیه شده از چند مرکز کشور از جمله استان های البرز ، آذربایجان شرقی از انواع نهال های درختان هسته دار همچون هلو ، شلیل ، انواع نهال زرد آلو ، گیلاس ، آلبالو ، آلوچه و نهال های دانه دار از جمله نهال سیب ، گلابی و گردوی پیوندی چندلر همدانی است.
او افزود: نهال ها بدون وقفه حتی در تعطیلات نوروز از اولین ساعات صبح تا پایان وقت اداری بصورت روزانه در بین متقاضیان توزیع خواهد شد.
علیزاده با بیان اینکه در صورت احساس نیاز به نهال بیشتر و درخواست تقاضا از سوی باغداران نهال مورد نیاز شهرستان از نهالستان های مجاز کشور تامین خواهد شد، افزود: مدیریت جهاد کشاورزی خلخال با هدف ترویج و توسعه کشت گل محمدی در بین باغداران این شهرستان توزیع 150 هزار بوته گل محمدی را در دستور کار خود قرار داده است.
وی اظهار کرد: توزیع بوته های گل محمدی با توجه به شرایط آب و هوایی پس از تعطیلات نوروز آغاز خواهد شد.
وی از باغداران و تهیه کنندگان نهال های میوه خواست تا در زمان تحویل نهال ها با دستور العمل کاشت و نگهداری انواع نهال های اصلاح شده میوه در محل توزیع توجه کرده و سوالات خود را با کارشناسان امور باغبانی مستقر در محل توزیع طرح کنند.
خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد ، چهار هزار و 500 هکتار از مجموع 45 هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی خلخال را باغ های میوه تشکیل می دهند که باغ های گردو با مجموع 2 هزار و 500 هکتار بیشترین سطح باغ ها میوه این شهرستان را شامل می شود.
7119/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال