امام جمعه اردبیل

طرح بررسی و اعاده اموال نامشروع مسئولان خواسته مردم است

اردبیل-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: طرح مجلس در خصوص بررسی و اعاده اموال نامشروع مسئولان طرح خوبی است که بر اساس اصل 49 و 142 قانون اساسی بوده و خواسته مردم است.

به گزارش ایرنا،آیت الله سید حسن عاملی در خطبه امروز نماز جمعه افزود: با اجرای این طرح شأن مجلس ،نظام و رتبه ایران در شفاف سازی اقتصادی بالا می رود و هم عمل به فرمایش اخیر مقام معظم رهبری است که اظهار کردند 'نظام در موضوع عدالت اجتماعی، آرمانی عمل نکرده است'
وی اظهار کرد: از سوی دیگر این طرح باعث افزایش اعتماد مردم به مسئولان نظام ،بازسازی اعتماد عمومی ،تعدیل ثروت و جلوگیری از اشرافی گری در جامعه می شود.
وی گفت: حیثیت نظام اسلامی و خون مقدس شهدا به موضوع عدالت گره خورده است و قانون اساسی نیز بر اساس احیای عدالت اجتماعی تدوین شده و اصل 149 قانون اساسی این اجازه را می دهد که نظام اسلامی ثروت های نامشروع مسئولان را برگرداند.
عاملی ادامه داد: آنچه در این باب مهم است تهیه مکانیسم جامع، دقیق و اجرایی است چون اگر این طرح تصویب نگردد، مشکل دو چندان خواهد شد.
امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها با انتقاد از سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران گقت: انفعال و خضوع در برابر آمریکا، زبان آمریکا نیست و آمریکا با این روش سر عقل نمی آید.
عاملی ابا شاره به این که دستگاه دیپلماسی ما هنوز با ماهیت جناح حاکم در آمریکا آشنایی کامل ندارد اظهار کرد: مشاور امنیت ملی ترامپ می گوید ' اسلام سرطان خبیثی است و بر ما واجب است این سرطان را ریشه کن کنیم همچنانکه کمونیسم و نازیسیم را ما ریشه کن کردیم.
وی در ادامه سخنانش گفت: این روزها حوادث نامناسب فرهنگی در مراکز فرهنگی و بعضی از مجامع علمی اتفاق می افتد و این حوادث هنجارهای دینی و اجتماعی و ملی ما را می شکند و موجب تحریک متدینین است.
وی افزود: هجمه به مقدسات، همراهی با دشمنان خارجی است و دولت را بدنام می کند، ما امانتداری را به مسئولان گوشزد می کنیم.
خطیب جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به هفته منابع طبیعی گفت: ما وظیفه داریم هم از این منابع طبیعی حفاظت کنیم و هم باید در توسعه آن سهیم باشیم.
وی اضافه کرد:ما نباید عبادت را فقط در مسجد جستجو کنیم، کره زمین در معرض نابودی است، دفاع از منابع طبیعی، دفاع از حیات انسانهاست و در شهرهای بزرگ سالانه بسیاری از انسان ها در اثر استنشاق گازهای سمی جان خود را از دست می دهند.
وی به بیان ارزش های غیرتجاری منابع طبیعی و نقش آن در کره زمین پرداخت و گفت: تصفیه هوا و تولید اکسیژن ،ذخیره آب ،منبع غذایی ،جلوگیری از سیلاب ،زیستگاه مناسب حیات وحش و پرندگان ،جلوگیری از فرسایش خاک ،تعدیل دما و اکسیژن ،خواص گیاهان دارویی ،مبارزه با اثر گلخانه ای ،حفظ و ایجاد مراکز تفریح و تفرج و آرامش روانی ،جلوگیری از وقوع بهمن و جذب گرد و غبار ارزش های غیر تجاری منابع طبیعی است .
7110/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال