معاون عمرانی استاندار اردبیل :

ساخت 2 آزادراه در استان اردبیل در حال مطالعه است

اردبیل - ایرنا - معاون عمرانی استاندار اردبیل با بیان ضرورت توسعه جاده های مواصلاتی استاندارد از آغاز مطالعه برای ساخت 2 آزادراه در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهروز ندایی شامگاه چهارشنبه در نشست کمیسیون ایمنی راهها و تحلیل تصادف های جاده ای استان اردبیل افزود: افزایش سفرها به واسطه بالا رفتن تعداد جمعیت و نیز توسعه صنعت گردشگری گسترش کیفی و کمی جاده های استان اردبیل ضروری کرده است.
وی اظهار کرد : تبدیل جاده های اردبیل به آستارا و اردبیل به سرچم به عنوان دو جاده پرتردد استان به آزاد راه در برنامه قرار گرفته است.
وی یادآوری کرد: در صورتی که در چند سال آینده میزان تردد در جاده اردبیل - سراب - بستان آباد نیز افزایش یابد کار مطالعه تبدیل این جاده به آزادراه به عنوان یک برنامه دراز مدت آغاز خواهد شد.
معاون عمرانی استاندر اردبیل رساندن حجم وقوع تصادف های رانندگی منجر به فوت و جرح در استان را به پایین ترین حد تحقق یافتنی ذکر و اظهار کرد: بخشی از این کار به فعالیت های ارگانهای ذیربط در زمینه تامین امکانات ، تجهیزات و زیرساخت های لازم جاده ای و امدادرسانی به موقع به مصدومان مربوط می شود.
ندایی در عین حال بخش دوم این خواسته مهم را مربوط به فرهنگ سازی و همت مردم ازطریق رعایت مقررات و قوانین راهنمایی و رانندگی و در مجموع احترام به حقوق افراد دیگر دانست و افزود: انواع تولید فرهنگی رسانه های گروهی ؛ نویسندگان و هنرمندان در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.
معاون عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به در پیش بودن عید باستانی نوروز گفت: پیش بینی می شود که باتوجه به افزایش مبالغ مربوط به عوارض خروج از کشور و نیز بالا رفتن نرخ دلار هموطنان با پرهیز از سفرهای خارجی به انجام سفرهای داخلی روی آورند.
ندایی افزود: همچنین باتوجه به شناسانده شدن استعدادها و جاذبه های سیاحتی استان اردبیل در سال های گذشته برای بسیاری از مردم ایران انتظار می رود که این عامل نیز در صورت مساعد بودن وضعیت هوا روی ورود تعداد فراوانی از مسافران به استان در نوروز امسال موثر باشد.
او با بیان اینکه در کمیته سفر استان اردبیل برای عرضه خدمات مناسب در زمینه های گوناگون به گردشگران نوروزی تصمیم گیری و برنامه ریزی می شود گفت : تمام مدیران ذیربط باید در بازه زمانی اجرای طرح نوروزی به شکل کامل آماده باشند.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این نشست اعلام شد که جمعیت هلال احمر این استان با 13 پایگاه ثابت و چهار پست درجاده های پرتردد در طول اجرای طرح نوروزی مستقر می باشند و عملیات پروازهای هوایی امدادی و نیز تعداد یکصد نفر از پرسنل امدادگر در مواقع نیاز به کمک مسافران خواهند شتافت.
همچنین 6 پایگاه سلامت متعلق به فوریت های پزشکی اردبیل در محورهای پرتردد این استان دایر و 300 نفر از نیروهای امدادگر ، پزشک ، پرستار و ... به همراه مقادیری داروهای ضروری سفر برای ارایه خدمات به مسافران نوروزی آماده بوده و آمبولانس های هوایی و مراکز درمانی و بیمارستانها نیز به صورت روز و شبانه آماده خواهند بود.
/6016/6019

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال