هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

شهردارمی تواند گره های فوتبال اردبیل را باز کند

پایگاه اینترنتی 'ناظر ورزش ' در مطلبی با عنوان ' شهردار می تواند گره های فوتبال اردبیل را بازکند' به موضوع وضعیت فوتبال پرداخته است.

' تیم بسکتبال شهرداری تبریز با غلبه بر مهرام قهرمان لیگ برتر حرفه ای بسکتبال در سال 96 شد، شنیدن این خبر دل هر دوستدار ورزش در اردبیل را به درد می آورد، چرا باید بین دو استان همسایه و دیوار به دیوار در توجه به ورزش قهرمانی توسط شهرداری و شورای شهر تفاوت باشد؟
چرا شهرداری تبریز در لیگ های حرفه ای رشته های مختلف می تواند سرمایه گذاری بکند و هر روز فعالیت در این زمینه را گسترده بکند ولی در اردبیل تا بخواهیم در ابن ارتباط حرف بزنیم بلافاصله بگویند “هیس” ، حرف نزنید،مانع قانونی دارد، شهرداری ها نمی توانند تیمداری بکنند، شورا نمی تواند مصوب نماید،”هیس”، حرف از تیم داری نزنید گناه دارد.
این در حالی است که در بعل گوش ما شهردار ی تا حد زیاد سرمایه گذاری در ورزش قهرمانی می کند و شورا نیز مجوز های لازم را صادر می نماید و کسی هم نیست که به آن ها بگوید بالای چشمتان ابروست.
دل ما خوش بود به یک تیم فوتبال در دسته یک باشگاه های کشور، در روزهایی که اردبیل میزبان بود بیش از 10 هزار تماشاگر به ورزشگاه می آمدند و بدین وسیله اوقات فراغت خود را سپری می کردند ،منت شهردار و شورا را به جان می خریدیم و دعاگوی آن ها بودیم.
با سقوط تیم به دسته دوم ورق برگشت، حامیان دیروز به دشمنان خونین امروز تبدبل شدند، آنهایی که تا دیروز برای حضور در جایگاه مخصوص ورز‌شگاه سر و دست می شکستند و برای گفتن تبریک پیروزی در رختکن از همدیگر سبقت می گرفتند به یک باره برای فوتبال، شمشیر را از رو بستند و آن چنان ضربه های مهلکی به آن زدند که در نهایت جانش را گرفتند و فنایش کردند.
هم اکنون تیم در دسته سوم با موجی از مشکلات دست و پنجه نرم می کند، در حالی که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تیم را به نام شهرداری می شناسد چرا باید اداره امور آن به هیات فوتبال سپرده شود. مگر شهرداری و سازمان فرهنگی ورزشی باشگاه ندارد ، مگر صاحب تشکیلات نیست، چرا باید چیزی را که تعلق به شهرداری دارد در اختیار دیگران قرار بگیرد؟
اگر قرار است هزینه های تیم را شهرداری تامین بکند اداره امور آن را نیز خود باید در اختیار بگیرد، باور کنیم که صداقت و اعلام همه آن چیزی که می تواند از ذهن ها هر ابهامی را برطرف نماید بهترین کار می تواند به حساب آید.
تعطیلات نیم فصل فرصت مناسبی برای محبت شهردار اردبیل است، تیم در اختیار باشگاه قرار بگیرد تا بتواند با موفقیت به دسته دوم صعود نماید و بدین ترتیب اجازه داده شود که هیات فوتبال استان نیز از دخالت در اموری که از وظایفش نیست معاف شود.
شهردار با اندک نرمش و زدودن برخی از آثار منفی تیم داری از ذهن می تواند ناجی فوتبال اردبیل تلقی شود. گره موجود بر سر راه تیم فوتبال شهرداری به جز شهردار اردبیل نمی تواند با دست های دیگران باز شود.
عده ای می خواهند همه کاسه کوزه های فوتبال را بر سر شهردار بشکنند ولی او با اقدام به موقع می تواند به فوتبالی های اردبیل نشان بدهد که روایت ها در مورد نطر او برای فوتبال مردود است. او اگر اراده کند می تواند آینده تیم شهرداری برای صعود به رده های بالاتر را تضمین بکند. لطف الهیان است که می تواند گره فوتبال را باز بکند و دوستداران تیم را خوشحال و دعاگویش بکند'.
انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال