61 طرح اشتغال فراگیر در میراث فرهنگی استان اردبیل اجرا می شود

اردبیل - ایرنا - معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تصویب اجرای 61 طرح اشتغال فراگیر با اشتغال زایی 1443 نفر در این مجموعه خبر داد.

به گزارش ایرنا ، علیرضا دباغ عبداللهی روز چهارشنبه در جلسه بررسی طرح های اشتغال فراگیر حوزه میراث فرهنگی استان گفت: این تعداد طرح نیازمند 693 میلیارد و 810 میلیون ریال تسهیلات است.
او افزود: در صورتی که تمام این میزان تسهیلات پرداخت شود برای یک هزار و 443 نفر شغل پایدار ایجاد می شود و افرادی که تسهیلات دریافت می کنند باید تاییدیه تامین اجتماعی را اخذ کنند که پایدار بودن شغل ایجاد شده محرز شود.
نماینده تام الاختیار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در کمیته اشتغال فراگیر اردبیل همچنین گفت: از این 6 طرح با رقم 56 میلیارد ریال و 200 میلیون ریال در بانک کشاورزی ، 22 طرح با رقم 267 میلیارد ریال در بانک ملی و 9 طرح با 93 میلیارد ریال در بانک تجارت مصوب شد.
به گفته دباغ عبداللهی ، سه طرح با رقم 17 میلیارد و 500 میلیون ریال در بانک صادرات، 9 طرح با 89 میلیارد ریال در بانک سپه، هشت طرح با 46 میلیارد و 400 میلیون ریال در بانک ملت، 6 طرح با 150 میلیارد ریال در بانک توسعه تعاون و 2 طرح با 12 میلیارد ریال و 700 میلیون ریال در بانک رفاه مصوب شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل نیز بر لزوم تسریع پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها تاکید کرد.
بهمن حسین زاده افزود: هفته آینده عملکرد بانک ها در زمینه تسهیلات پرداختی توسط استاندار اردبیل بررسی خواهد شد و ضروری است بانک ها همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.
او همچنین بر رفع موانع آیین نامه ها در پرداخت سرمایه در گردش برای توسعه و تجهیز مراکز خدمات گردشگری اشاره کرد و گفت: به زودی پرداخت تسهیلات توسعه و تجهیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
اردبیل از استان های برجسته در زمینه صنایع دستی در ایران محسوب می شود و دستان هنرمندان در هر منطقه از این استان از گذشته های دور کالاها و آثار ارزشمند در این زمینه خلق می کنند.
بیش از 120 هزار نفر در استان اردبیل در تولید بیش از 62 رشته متنوع صنایع دستی اشتغال دارند.
چرم و ملیله اردبیل ، معرق نمین ، مرصع سنگ و معرق سنگ خلخال ، گلیم عنبران ، جاجیم بافی ، قالی بافی ، پالاز بافی ، ورنی بافی ، تراش شیشه ، مسند بافی ، سفالگری ، چاقو سازی ، قلم زنی و کاشی معرق از جمله صنایع دستی معروف استان اردبیل است.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده:عارف شیرزاد
6018/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال