کشف 105 اصله چوب آلات قاچاق جنگلی در اردبیل

اردبیل-ایرنا-فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت:نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان یک دستگاه وانت نیسان حامل 105 اصله چوب آلات قاچاق جنگلی را توقیف کردند.

سرهنگ یوسف فتحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چوب آلات قاچاق جنگلی که توسط فردی سودجو و فرصت طلب در یک دستگاه وانت جا سازی و از طریق استان همجوار وارد این استان شده بود در جاده اردبیل به شهرستان نیر توسط نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی توقیف و محموله قاچاق ضبط شد.
وی اضافه کرد: در این رابطه یک نفر متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده جهت صدور حکم و بر خورد قانونی به مراجع قضایی استان معرفی گردید.
وی از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هر گونه فرآورده های جنگلی و مرتعی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان که به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارش های مردمی بوده اطلاع دهند.
ویبان کرد:‌ حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه همگانی است که انتظار می‌رود در این زمینه مردم همکاری و مشارکت لازم را داشته و با مشاهده چنین مواردی مراتب را اطلاع‌رسانی کنند تا بتوانیم از تخریب منابع طبیعی جلوگیری کنیم.
جنگل های استان اردبیل با احتساب بیشه زارها و درختچه زارها 63 هزار و 153 هکتار می باشد که در سه ناحیه رویشی خزری (هیرکانی) ، ارسبارانی و تورانی واقع شده است.
خبرنگار: یعقوب شادل**انتشار دهنده:عارف شیرزاد
7110/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال