پل های عابر پیاده شهر اردبیل 2 برابر افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - مدیر مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری اردبیل از افزایش 2 برابری تعداد پل های عابر پیاده در شهر اردبیل خبر داد.

محسن میرزایی روز سه شنبه گفت: در 2 سال اخیر بیش از 9 دستگاه پل عابر پیاده در اردبیل به بهره برداری رسیده و هفت دستگاه دیگر نیز برای نصب در نقاط مختلف شهر در دست ساخت قرار دارد.
وی با بیان اینکه پنج دستگاه دیگر نیز در شرف عقد قرارداد است افزود: تعداد پل های عابر پیاده در شهر اردبیل به بیش از 2 برابر افزایش خواهد دیافت.
وی گفت: همچنین با نصب سه پله برقی در پل های عابر پیاده، تعداد پل های عابر مجهز به پله برقی به چهار دستگاه می رسد.
به گزارش ایرنا از شهرداری اردبیل ، او هدف از افزایش تعداد پل های نفر رو را تامین ایمنی عبور و مرور شهروندان و کاهش تصادفات و حوادث درون شهری دانست و اظهار کرد: این اقدامات با توجه به کارایی و پیامدهای مثبت پل های عابر پیاده و در راستای جلب رضایت شهروندان انجام می شود.
میرزایی بیان کرد: طبق گزارش اداره آمار پلیس راهور ناجا ، تعداد تصادفات فوتی عابرین پیاده در اردبیل در 2 سال اخیر کاهش چمشگیری داشته است.
اردبیل که به خاطر پیشینیه غنی مذهبی و تاریخی از گذشته های دور به دارالارشاد ، دارالایمان ، دارالامان و دارالعرفان شهرت یافته بیش از نیم میلیون نفر جمعیت را در 6 هزار و 500 هکتار مساحت جای داده است.
با تبدیل این شهر به مرکز یک استان مستقل از سال 1372 و به موازات آن گسترش بی رویه وسعت و جمعیت شهر به خاطر افزایش مهاجرت از شهرهای تابعه و ازسوی دیگر کمبود و در مواردی نبود بعضی امکانات و زیرساخت های مورد نیاز کلانشهرها و نیز بیکاری درصد قابل توجهی از ساکنان این شهر به خاطر کمبود کارخانه ها و مراکز و موسسه های بزرگ ناهنجاری ها و مشکلات شهری در این شهر افزایش یافته که راهبندان ها و اختلال های ترافیکی و دستفروشی از جمله آنهاست.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6018/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال