دستگیری چهار حفار آثار تاریخی در بخش کورائیم نیر

اردبیل - ایرنا - فرمانده انتظامی نیر از دستگیری چهار نفر که اقدام به حفاری غیرمجاز اشیای عتیقه در روستای گللی از توابع بخش کورائیم می کردند ، خبر داد.

سرهنگ عادل منیر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بدنبال اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر حفاری غیرمجاز اشیای عتیقه ، ماموران انتظامی بخش کورائیم به محل اعزام و چهار نفر را دستگیر کردند.
وی گفت: از این افراد آلات و ادوات حفاری کشف و خودرو مورد استفاده آنها نیز با هماهنگی مقامات قضایی توقیف و به پارکینگ انتقال یافت.
او افزود: متهمان با تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضایی شدند.
وی همچنین به اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و طرح ارتقای امنیت اجتماعی در ذاین شهرستان اشاره کرد و گفت: به دنبال وصول گزارش مبنی بر حمل کالای قاچاق از مسیرهای فرعی نیر به استان آذربایجان شرقی ماموران پلیس آگاهی به مسیر فرعی روستای میجمیر عزیمت و اقدامات کنترلی خود را آغاز کردند.
او اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی به یک دستگاه خودرو وانت نیسان مشکوک شده و با علائم هشدار دهنده پلیسی خودرو مذکور را متوقف کردند و در بررسی ها 104 اصله انواع الوار جنگلی قاچاق که فاقد مدارک قانونی برای حمل بود کشف و یک نفر نیز دستگیر شد.
سرهنگ منیر افزود: بر اساس نظر کارشناس منابع طبیعی ارزش ریالی الوارهای جنگلی توقیف شده 300 میلیون ریال است.
شهرستان نیر در 30 کیلومتری جنوب غربی اردبیل و در مسیر جاده ترانزیتی استان های اردبیل و آذربایجان شرقی قرار دارد.
خبرنگار: شهرام اصالت نیری ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7116/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال