نماینده خلخال و کوثر:

ترویج ورزش در بین مردم ، بروز بیماری ها را کاهش می دهد

اردبیل - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: ترویج فرهنگ در جامعه و برگزاری همایش های ورزشی برای ترویج فرهنگ ورزش بروز بیماری ها را تا حد زیادی کاهش می دهد.

به گزارش ایرنا ، دکتر بشیر خالقی روز جمعه در همایش دوی صحرانوردی همگانی خلخال گرامیداشت دهه فجر و یاد مرحوم کلام الله وحدانی قهرمانی ملی و جهانی دوی صحرانوردی خلخال، افزود: افزایش بیماری های روانی و افسردگی در جامعه به همراه سایر بیماری های غیر واگیردار نگران کننده است.
او گفت: اختصاص بخشی از وقت روزانه مردم به ورزش بهترین راهکار در کاهش افسردگی و افزایش نشاط اجتماعی است.
وی اظهار کرد: ورزش به عنوان یکی از عوامل مهم بازدارنده از آسیب های اجتماعی و عامل مهم در ارتقای سطح سلامتی افراد با توجه به افزایش روزافزون بیماری چاقی و بیماری های غیر واگیردار قلبی و عروقی در بین افراد مختلف جامعه است.
در این همایش ورزشی که در مسیر روستای خوجین تا شهر خلخال برگزار شد، 45 ورزشکار مسیر 3 کیلومتری تعیین شده را دویدند.
در این همایش خردسال‌ ترین شرکت کننده آرش حسنی با هشت سال و مسن ترین دونده ارژنگ بابایی با ۷۴ سال شرکت کردند و در پایان همایش نیز فرنود قوسی ، علی حسنی و کیوان خلیفی عناوین اول تا سوم این همایش ورزشی را کسب کردند.
همچنین در مراسمی که در پایان این همایش ورزشی با حضور فرماندار خلخال و جمعی از مسئولان اجرایی این شهرستان برگزار شد، علاوه بر اهدای جوایز به 3 نفر برتر همایش به 15 نفر از شرکت کنندگان نیز به قید قرعه هدایایی از سوی اداره ورزش و جوانان ، نماینده مردم خلخال در مجلس ، فرماندار ، شهردار و اعضای شورای اسلامی خلخال اهدا شد.
خلخال در 115 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7119/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال