تیم های ملی فوتبال و گلبال نابینایان و کم بینایان ایران در مسابقات قهرمانی جهان شرکت می کنند

اردبیل- ایرنا- نائب رئیس فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم بینایان گفت: تیم‌های ملی فوتبال و گلبال نابینایان و کم بینایان ایران در مسابقات قهرمانی جهان که خرداد ماه سال آینده به ترتیب در اسپانیا و سوئد برگزار خواهد شد شرکت می کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ،علی‌اصغر هادی‌ زاده روز چهارشنبه در حاشیه مجمع انتخاباتی هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان استان اردبیل به خبرنگاران گفت: تیم های ملی فوتبال و گلبال نابینایان و کم بینایان کشورمان قبل از حضور در مسابقات قهرمانی جهانی به اردوی آمادگی و تدارکاتی که اردیبهشت ماه سال آینده در کشور بلژیک برگزار خواهد شد اعزام می شوند.
وی افزود: این فدراسیون در نظر دارد در مسابقات پارا آسیایی جاکارتای اندونزی که سال آینده برگزار خواهد شد در تمامی رشته ها شرکت کند.
وی با بیان اینکه ورزش نابینایان و کم بینایان مولود انقلاب اسلامی است و بعد از انقلاب به این قشر توجه خاصی شده است، اظهار کرد: فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم بینایان در هشت رشته آقایان و شش رشته بانوان فعالیت می‌کند که فوتبال پنچ نفره٬ گلبال٬ شنا٬ دو و میدانی، جودو٬ پاورلفتینگ و شطرنج از جمله آنهاست.
وی بیان کرد: هم اکنون تیم فوتبال پنج نفره ایران جزو تیم‌های برتر در جهان و نائب قهرمان پارا المپیک 2016 ریو است و در گلبال که ورزش نخست نابینایان و کم بینایان در ایران است توانستیم پارسال قهرمان آسیا و امسال در مالزی نائب قهرمان آسیا شویم.
وی با بیان اینکه در رشته دومیدانی نیز دارای جایگاه خوبی در جهان هستیم، اضافه کرد: در دومیدانی در مسابقات پارا المپیک ورزشکاران کشورمان موفق به کسب دو مدال رنگارنگ شدند.
نایب رئیس فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم بینایان با اشاره به اینکه نابینایان و کم بینایان کشورمان در رشته‌های مختلف ورزشی مدال‌آور هستند، گفت: ورزشکاران کشورمان در رشته ورزشی پاورلفتینگ قهرمان بلامنازع جهان هستند.
هادی زاده گفت: هم اکنون هفت هزار ورزشکار ساماندهی و بیمه شده در این حوزه وجود دارد اما فدراسیون با کمبود تجهیزات سخت افزاری از جمله سالن ورزشی مواجه است و در بیشتر استانها سالن های ورزشی استجاری است و ورزشکاران سالن اختصاصی برای تمرین ندارند.
در مجمع انتخاباتی هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان استان اردبیل علی یعقوبی با کسب 15 رای از مجموع 16 رای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان این استان انتخاب شد.
خبرنگار: نعمت محسن زاده**انتشاردهنده:عارف شیرزاد
6130/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال