همکاری علمی و فرهنگی دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه کوردوبای اسپانیا

اردبیل - ایرنا - رئیس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه محقق اردبیلی از انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه کوردوبای اسپانیا خبر داد و گفت: در جهت اجرای این تفاهم نامه نیز عقد قرارداد انجام شد.

دکتر محمد تقی آل ابراهیم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در قالب این تفاهم نامه تبادل دانشجو و اعضای هیات علمی میسر می شود.
وی با بیان اینکه این تفاهم نامه بین روسای 2 دانشگاه امضا شده گفت: شاخص های این قرارداد توسط معاون بین الملل دانشگاه کوردوبا و رئیس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه محقق اردبیلی رصد خواهد شد.
آل ابراهیم با بیان اینکه طبق این تفاهم نامه اجرای پروژه ها و دوره های آموزشی تحصیلات تکمیلی میسر می شود، افزود: برای تبادل دانشجو و انجام پروژه مشترک بین المللی از طریق دانشگاه کوردوبا برای طرح اراسموس اروپا اقدام شده و در صورت موافقت نهایی اتحادیه اروپا با پرداخت فاند بین المللی که در ژوئن 2018 مشخص خواهد شد، این تبادلات علمی بصورت مالی حمایت خواهد شد.
دانشگاه محقق اردبیلی در سال 1357 با نام آموزشکده کشاورزی و با پذیرش 38 دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و در حال حاضر در 201 رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حدود 11 هزار دانشجو دارد که در 11 دانشکده مشغول تحصیل هستند.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6018/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال