چهار باب کتابخانه عمومی در استان اردبیل افتتاح شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: امسال چهار باب کتابخانه عمومی در مناطق محروم این استان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا ، رباب عزیزخانی روز یکشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین افزود: این کتابخانه ها در شایق سرعین ، لنبر خلخال ، موران گرمی مغان و فخرآباد مشگین شهر در اختیار علاقمندان به کتاب و کتابخوانی قرار گرفته است.
وی گفت: بر اساس برنامه ریزی ها در سال آینده نیز سه باب کتابخانه دیگر در استان به بهره برداری می رسد.
او اظهار کرد: بیش از 800 هزار جلد در کتاب در کتابخانه های عمومی استان وجود دارد.
فرماندار نمین هم در این جلسه بر لزوم استمرار اجرای برنامه با محور کتاب و افزایش نفوذ کتاب در زندگی مردم بویژه در بین قشر جوان تاکید کرد و گفت: میزان کتاب های موجود در شهرستان نمین تا پایان سال جاری به بیش از 60 هزار جلد می رسد.
فرهاد عبدالعلی پور با ضروری دانستن تکمیل ساختمان کتابخانه روستای دولت آباد افزود: ساختن کتابخانه در روستاها و جذب جوانان و نوجوانان به این مکان میزان مشکلات فرهنگی در روستاها را کاهش می دهد.
وی بر اجرای نشست های کتابخوانی و، نقد کتاب و جلسات هم خوانی در این شهرستان نمین تاکید کرد و خواستار برنامه ریزی در ساختارهای جدید برای افزایش گرایش مردم به سمت کتاب شد.
سرانه مطالعه کتاب در کشور روزانه حدود 79 دقیقه و این میزان در استان اردبیل زیر 10 دقیقه است.
وضعیت استان اردبیل در حوزه تولید و عرضه کتاب مطلوب است ولی پایین بودن سرانه مطالعه مشکل اساسی در حوزه فرهنگ محسوب می شود و به گفته مسوولان فرهنگی دلیل اصلی آن آن نیز مربوط به گسترش رسانه های مجازی، شبکه های اجتماعی و ماهواره ها می باشد.
خبرنگار: ساسان رحمتی ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7120/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال