مراکز اقامتی استان اردبیل استاندارد سازی می شوند

اردبیل - ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با ابلاغ ضوابط مرتبط با استاندارد سازی هتل ها ، نسبت به استاندارد سازی مراکز اقامتی و هتل ها در این استان اقدام می شود.

قادر تقی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استاندارد سازی 9 هتل در دستور کار بوده و در نظر است تا تعطیلات تابستانی سال آینده بخش اعظمی از مراکز اقامتی استاندارد شود.
به گفته تقی زاده ، در راستای استانداردسازی امکانات ، تجهیزات و همچنین نوسازی ساختمان ها تسهیلات ارزان قیمت در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
وی اظهار کرد: علاوه بر این دوره های آموزشی ویژه مدیران مراکز اقامتی برگزار می شود تا با جدیدترین شیوه های مدیریتی در حوزه کاری خود آشنا شوند.
او با بیان اینکه تمدید پروانه فعالیت مراکز اقامتی منوط به سپری کردن دوره های آموزشی است، اضافه کرد: این مهم منجر به کیفیت بخشی خدمات مراکز اقامتی خواهد شد.
اردبیل یکی از استان های گردشگر پذیر کشور است و با دارا بودن 223 مرکز اقامتی اعم از هتل، هتل آپارتمان، متل، میهمانپذیر و کمپ به لحاظ تعداد مراکز اقامتی رتبه سوم و از نظر تعداد تخت رتبه ششم را در کشور دارد.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6018/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال