افزایش 93 رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی خلخال

اردبیل - ایرنا - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال گفت: از آغاز فعالیت این دانشگاه تاکنون 93 رشته تحصیلی به مجموع رشته های دایر در این مرکز آموزش عالی افزوده شده است.

حجت درخشان روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری مراسم گرامیداشت 16 آذرماه روز دانشجو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال در سال 71 فعالیت های علمی خود را با 2 رشته تحصیلی کاردانی کامپیوتر و مدیریت صنعتی در یک ساختمان استیجاری با 60 نفر دانشجو آغاز کرد.
او گفت: هم اکنون با گذشت 25 سال از عمر این مرکز آموزش عالی مجموع رشته های تحصیلی به 95 رشته افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه پنج رشته دکترای تخصصی ، 25 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و 65 رشته کارشناسی و کاردانی در این دانشگاه دایر است افزود: در سال های فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال بیش از 14 هزار دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.
او تشریح کرد: بیش از 90 درصد از دانشجویان فارغ التحصیل رشته پرستاری این دانشگاه جذب بازار کار شده اند.
درخشان اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال از لحاظ تنوع رشته های تحصیلی و امکانات آموزشی پس از اردبیل دومین مرکز بزرگ آموزش عالی در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اردبیل محسوب می شود .
وی با تبریک 16 آذر روز دانشجو گفت: تحقیق و علم برای رسیدن به خود باوری همراه با نقد منصفانه از رویدادهای اجتماعی جامعه امروزه مهم ترین وظیفه فراروی دانشجویان بوده و دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال نیز همانند سایر مراکز آموزش عالی کشور در تحقق شعار سال و در راستای منویات مقام معظم رهبری در دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی برای تجاری سازی علم و قرار دادن علم در خدمت رفاه اقتصادی جامعه قدم برمی دارد.
در این مراسم که در سالن آمفی تئاتر تازه احداث این دانشگاه برگزار شد برنامه های متنوعی اجرا و از دانشجویان نمونه و برتر در زمینه های مختلف علمی ، هنری و اجتماعی تجلیل شد.
شهرستان خلخال با 95 هزار نفر جمعیت در 115 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7119/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال