هفت حلقه چاه کشاورزی در شهرستان نمین مسدود شد

اردبیل - ایرنا - رئیس اداره منابع آب نمین گفت: در 2 ماه گذشته هفت حلقه چاه کشاورزی نیمه عمیق در این شهرستان پر و مسدود شد.

رحمت سلیمی روز سه شنبه با اشاره به مشخصات چاههای انسداد افزود: چهار حلقه از این چاهها در مهر ماه امسال در روستاهای نمین ، نوجه ده و سولا با حجم 150 صرفه جویی هزار متر مکعب را شامل می شود.
وی در زمینه آمار آبان ماه نیز اظهار کرد: سه حلقه چاه کشاورزی نیمه عمیق واقع در روستاهای نمین، گرده و سولا با حجم صرفه جویی 66 هزار متر مکعب در سال پر و انسداد شده و همچنین یک مورد پیشگیری از حفر چاه در روستای مهدی پستی اعمال شده است.
به گزارش ایرنا از شرکت آب منطقه ای اردبیل ، سلیمی گفت: در این 2 ماه 76 مورد اخطاریه جهت بهره برداران دارای اضافه برداشت از چاههای کشاورزی و معرفی به مرجع قضایی ارسال از طرف اداره منابع آب شهرستان نمین ارسال شده است.
در سال های اخیر مسوولان استان اردبیل از تنش بی آبی خبر می دهند که از چند سال پیش استان را تهدید می کند و اگر مدیریت مصرف ، بازیابی و تقویت سفره های زیر زمینی و مهار و ساماندهی روان آب ها صورت نگیرد می تواند به بحرانی جدی تبدیل شود.
هشت شهر از 25 شهر استان هم اکنون با تنش آبی مواجه می باشند، اردبیل، نمین، عنبران، مشگین شهر،لاهرود، گیوی، خلخال و فخرآباد شهرهای گرفتار با تنش آبی هستند و در برخی از آنها در تامین کافی آب شرب نیز مشکلاتی وجود دارد.
تعداد روستاهای دارای مشکل آب در استان نیز رقم قابل توجهی را شامل می شود و برخی آمارها تعداد روستاهایی که آب آنها با تانکر تامین می شود را 70 روستا ذکر می کنند.
شهرستان نمین در 30 کیلومتری شرق اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6018/6016

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال